TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Aktuality

1. června se otevírají zahrady Černínského paláce

Zahrada bude v letošním roce zpřístupněna až do října 2024, a to vždy o víkendech od 10:00 do 17:00 hodin. Vstup do zahrady je volný a možný pouze samostatným vchodem naproti Loretě.
Černínský palác na Loretánském náměstí v Praze je nejdelší barokní stavbou v Česku. Rozsáhlost a monumentalita této stavby z jedné strany budila obdiv a podporovala význačné...

1. června se otevírají zahrady Černínského paláce

Zdislavina pouť v Jablonném v Podještědí

Hlavní pouť ke sv. Zdislavě se uskuteční v sobotu 25. 5. 2024. V roce 1907 byla Zdislava z Lemberka prohlášena za blahoslavenou, roku 1995 papežem Janem Pavlem II. za svatou. A tak po celý den i letos budou probíhat ve zdejší bazilice minor svatého Vavřince a svaté Zdislavy bohoslužby.
A komerční zábava se chystá přímo na náměstí. Nejdříve na podiu vystoupí děti z...

Zdislavina pouť v Jablonném v Podještědí

Světový pohár horských kol 2024

Nadšení je zpět, připravte se. V Novém Městě na Moravě se jede závod Světové série horských kol, a to ve dnech 24. – 26. května. Během závodního víkendu se představí elitní závodníci v disciplínách Olympijské cross-country (XCO), Short Track (XCC) a Maraton (XCM).
V průběhu 2 víkendových dnů tak bude k vidění hned 6 závodů kategorií ELITE! V podtextu závodu...

Světový pohár horských kol 2024

Mezi ploty 2024 – hudební a divadelní festival v Bohnicích

Festival Mezi ploty se za více než 30 let své existence stal symbolem spojení kvalitní kultury s lidskostí a vzájemnou pomocí. Od samého začátku bylo jeho základním smyslem pomáhat, nabízet prostor těm, kteří jsou na okraji zájmu společnosti a kultivovat mezilidské vztahy.
Na divadelní scénu a hudební scénu přijede 25. a 26.5.2024 pestrá směs profesionálních,...

Mezi ploty 2024 – hudební a divadelní festival v Bohnicích

Středověké slavnosti na pražských Hradčanech

Udatní rytíři království českého se utkají 25. května ve velkolepých turnajích a neúprosných soubojích na posvátném místě - Hradčanech. Nechte se vtáhnout do doby středověku.
Zažijete rytířská klání, dobovou hudbu, divadlo, středověké hry pro malé princezny a pážata, tanečnice, dobové tržiště...V tento slavnostní den uvidíte: rytířské turnaje, živou...

Středověké slavnosti na pražských Hradčanech

Začíná sezona na Slapech

Tradiční plavba na Slapy je krásný zážitkem pro celou rodinu. Čeká vás překrásná příroda v okolí Vltavy, zážitky z proplutí plavebními komorami a relaxace na palubě lodí. V roce 2024 vyplouvá loď každý víkend od 4. května do 29. září.
  Vyplujte na celodenní výlet parníkem na Slapy, který má tradici již od 19. století. Plavba lodí nebo parníkem na Slapy...

Začíná sezona na Slapech

Centrum řemesel Botanicus zahajuje sezónu

Od soboty 27. dubna do 29. září sem můžete zavítat s celou rodinou. Zažijete atmosféru středověké vesnice a vyzkoušet si budete moci tradiční řemesla, která byla nezbytnou součástí života našich předků a v současné době se pomalu vytrácejí. Bylinné zahrady byly založeny na jaře roku 1999 a všech třicet hektarů je obhospodařováno ekologicky. Zahrady jsou vytvořeny na pozemcích, jejichž původní katastrální uspořádání bylo využito k současnému fungujícímu systému vzájemně propojených produkčních a okrasných ploch.

Centrum řemesel Botanicus zahajuje sezónu

V dubnu a květnu historickým motoráčkem na zubačce

Vlaky na Zubačce vyjedou v roce 2024 celkem v 49 termínech. Průvodčí v historické uniformě bude vaším průvodcem a seznámí vás s historií Zubačky a zajímavými místy podél trati.
V době jízd historických motoráčků na Zubačce bude otevřeno Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově a bude též probíhat komentovaná prohlídka Výtopny Kořenov, kde jsou vystavena...

V dubnu a květnu historickým motoráčkem na zubačce

ABBA SLAVÍ 50 LET!

Legenda se zrodila 6.41974, tehdy si švédská čtveřice ABBA odnesla vítězství ve Velké ceně Eurovize (Eurovision Song Contest) s písní Waterloo v anglickém Brightonu, což odstartovalo hvězdnou kariéru skupiny. Její hity nestárnou a jsou nedílnou součástí playlistu Signál rádia.
ABBA vydala celkem devět studiových alb: Ring Ring (1973), Waterloo (1974), ABBA (1975),...

ABBA SLAVÍ 50 LET!

Zajděte se podívat na Všechny krásy Prahy

Ve čtvrtek 28.3. začíná v pražské Jindřišské věži už 9. ročník výstavy Všechny krásy Prahy. Nádherné velkoformátové snímky naší metropole zde vystavuje 18 autorů sdružených v projektu Miluju Prahu našeho rádiového kolegy Davida Černého.
Celkem 38 snímků můžete obdivovat do konce května, kdy proběhne jejich aukce na charitativní účely. Výtěžek získá...

Zajděte se podívat na Všechny krásy Prahy