TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Aktuality

Mezinárodní slet dvouplošníků v Mladé Boleslavi

Už v pátek 12. srpna přiletí do Mladé Boleslavi skupina historických dvouplošníků AN2 v rámci mezinárodního sletu těchto letadel na letišti v Novém Městě nad Metují.
  Jedná se o unikátní ruské letouny, které jsou v současné době největšími dvouplošníky na světě. Skupina 9 letadel přistane na letišti v Mladé Boleslavi v 10.30 hod a přiroluje...

Mezinárodní slet dvouplošníků v Mladé Boleslavi

Pirátská bitva v Terezíně

Pevnostní příkop v Terezíně opět zaplaví voda kvůli akci s názvem Poslední pirátské války. Koná se tuto sobotu 13. srpna od 12 do 17 hodin. Velká námořní bitva s dobýváním pirátské pevnosti se odehraje v 15 hodin. Kromě toho se ovšem můžete těšit na soutěže pro děti, ukázky modelů lodí a pouťové atrakce. Chybět nebude ani živá hudba a stylové projížďky na lodičkách.

Pirátská bitva v Terezíně

Festival vín v Praze

Praha pije víno. To je název dalšího ročníku festivalu autentických vín, který proběhne v pátek 12.8. a v sobotu 13.8. na Novoměstské radnici na Praze 2. K dispozici budou elitní česká, slovenská, maďarská a rakouská vína. Nebude chybět ani něco k snědku.

Festival vín v Praze

V Brně oslaví Den koček

Oslavte Mezinárodní den koček! Oslava se uskuteční v sobotu 13.8. od 10 do 18 hodin v centru Brna na Žerotínově náměstí v tzv. Bílém domě v kavárně JAGA. Těšte se na bazárek, který nabídne věci pro lidi i kočky, ale také na výstavu fotek koček z útulků a ve 14 hodin můžete navštívit přednášku Bětky Blaškové, která už 13 let vede Útulek Tibet.

V Brně oslaví Den koček

Slavnosti rajčat v Břeclavi

Sobotní den (13.8.)bude v Břeclavi patřit rajčatům. Proběhnou tam totiž Slavnosti rajčat. Od 10:00 do 17:00 bude v uličce u synagogy k dispozici celá řada stánků se světovou kuchyní, ale nebude chybět také cimbálová muzika, latinskoamerické překvapení a program je připraven i pro děti. Vstupné se platit nebude.

Slavnosti rajčat v Břeclavi

Veselý kopec zve k návštěvě

Muzeum v přírodě Vysočina nabídne v sobotu 13.8. na Veselém kopci u Hlinska akci s názvem: “Vezmi cep, pojď na mlat”. Událost nabídne jedinečnou možnost ukázek zpracování tradičních zemědělských plodin. Například se dozvíte, jak se mlátilo cepem obilí a k čemu byly dobré říkanky, které se při tom používaly. Spoustu věcí si budete moci také vyzkoušet. Událost proběhne od 9:00 do 17:00.

Veselý kopec zve k návštěvě

Proběhne další ročník Jemnické bitvy

Společenstvo meče a ohně Novus origo pořádá v pátek 12.8. a v sobotu 13.8. Jemnickou bitvu. Těšte se na velkou historickou bitvu bojovníků a sobotní den přinese také workshopy, tržiště a den zakončí ohňová show. Akce se bude konat v Jemnici na Třebíčsku.

Proběhne další ročník Jemnické bitvy

O víkendu se pojede Truck Trial

Po celý víkend (13.8. - 14.8.) se bude opět konat oblíbené mistrovství České republiky v Truck Trialu. Na poslední letošní soutěžní závod se můžete vydat do pískovny Kora v Kunštátu u Boskovic. Uvidíte speciálně upravené vozy různých značek, které se budou snažit zdolat ty nejnáročnější terény. Více najdete na www.trucktrial.cz.

O víkendu se pojede Truck Trial

Tvrz Divice hostí Studio Dva

Tvrz Divice na Lounsku Vás zve k návštěvě! Až do 11.srpna sem přiveze známé pražské divadlo STUDIO DVA své nejúspěšnější komedie s Karlem Rodenem, Zlatou Adamovskou, Evou Holubovou nebo one man show Boba Klepla Vysavač. Ovšem to hlavní, co může tvrz nabídnout je romantické prostředí a skvělé procházky po okolí. Přesné informace najdete na www.tvrzdivice.cz.

Tvrz Divice hostí Studio Dva

Už jste byli v kukuřičném bludišti?

Přemýšlíte, kam na výlet s dětmi? Kukuřičná bludiště jsou skvělým tipem! Zažijete netradiční dobrodružství v přírodě, procvičíte si své mozkové závity a orientační smysl. Kukuřičné bludiště najdete na 19 místech České republiky. Na každém jsou umístěny herní tabule pro děti i dospělé, které jsou důležité pro hry. Vyrazit můžete třeba do Brna, Telče, Svitav či Valtic. Detaily najdete na www.kukuricaci.cz.

Už jste byli v kukuřičném bludišti?