TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Aktuality

Advent na zámku Kačina

Zámek Kačina o Vánocích tradičně nespí, naopak i letos jsou připravené vánoční prohlídky vyzdobenými interiéry. Ty tu odstartují o tomto víkendu a potrvají až do 2. ledna. První adventní svíčku tu zapálí na závěr prvního adventního víkendu tuto neděli v 16 hodin. Krom prohlídky zámku se můžete vydat i do parku, zastavit se v místní kavárně, u zvoničky přání nebo si užít adventní hru pro děti i dospělé. Druhý adventní neděle tu bude patřit vánočním zvykům, tradicím a řemeslům. A to nejen těm českým ale i zahraničním. Dozvíte se například, kdo nosí dárky v Itálii, jaká štědrovečerní večeře se podává v Japonsku nebo čím zdobí stromeček v Argentině. Třetí adventní neděli na Kačině oslaví oblíbenými činnostmi pana hraběte. Návštěvníkům se tak otevře zámecký skleník a k povídání o tradičních i netradičních zimních květinách se bude podávat vánoční svařák Program tu je skutečně nabitý, a aby toho nebylo málo, tak po celý adventní čas mohou děti využít kačinskou pobočku Ježíškovi pošty a poslat svůj dopis s přáním. Připravena je i tradiční prosincová Výstava betlémů z různých koutů Čech a Moravy přímo ve vstupním rondelu zámku. Tak se tu zastavte, adventní svíčky se tu zapalují každou neděli v 16 hodin.

Advent na zámku Kačina

Třešťské betlémy v Jindřišské věži

Od 1. prosince vystavuje Jindřišská věž v Praze unikátní Třešťské betlémy. Jeden z nich je 12m dlouhý a letošní novinkou je také betlém z technického vosku. Přijďte se podívat na výjimečné umění našich předků a naladit se na vánoční atmosféru. Z věže je navíc překrásný výhled na Prahu a v jejím nejvyšším patře si můžete nechat zahrát nějakou melodii na tamní unikátní zvonohru. Jindřišská věž je otevřená, jako jediná v naší metropoli, úplně každý den.

Třešťské betlémy v Jindřišské věži

Hrnčířské a řemeslné trhy

Hledáte tip na krásné vánoční dárky? Tak je třeba najdete o víkendu 2.-3.12. na výstavišti před Průmyslovým palácem v Praze. V sobotu i v neděli se tady totiž uskuteční Hrnčířské a řemeslné trhy. Vždy od 10 do 18 hodin tady můžete zkusit najít to, co by se mohlo vašim blízkým líbit, anebo potěšíte sami sebe. Myslí se samozřejmě i na jídlo a doprovodný program.

Hrnčířské a řemeslné trhy

Rozsvícení stromu v Praze

Nenechte si ujít slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí v Praze, které proběhne v sobotu 2.12. v 16:30. Na stromě se už tradičně rozzáří čtyřicítka andělů a 4,5 kilometru světelných řetězů. Na místě budou samozřejmě i stánky nejen s občerstvením. Vánoční strom bude rozsvícen třeba i na Petrském náměstí, a to v neděli 3.12. v pět odpoledne.

Rozsvícení stromu v Praze

Kluziště v Praze

Kluziště Praha už namrazilo ledové plochy pod širým nebem. Zabruslete si na jediném kulatém kluzišti v Česku ve Fontáně na Střížkově, či na dalších 9 kluzištích v Praze, např. na střeše OC Nový Smíchov. Na každém kluzišti najdete půjčovnu bruslí, stánek s občerstvením a užijete si příjemnou adventní atmosféru. Mrkněte na www. kluzistepraha.cz a přijďte si zabruslit. Pro školy a školky je dopolední bruslení zdarma.

Kluziště v Praze

Čerti v jeskyni

Chtěli byste někde o víkendu 2.-3.12. potkat čerty s Mikulášem? Tak se vydejte o v sobotu anebo v neděli na akci s názvem Ďábelský Výpustek. Uskuteční se v jeskyni Výpustek v Moravském krasu a kromě její samotné prohlídky se těšte i na divadelní představení o tom, jak má Mikuláš se sháněním dárků pořádné fofry. Pak samozřejmě předá i dárečky dětem.

Čerti v jeskyni

Mikuláš v ZOO Brno

Vánoční čas bude v sobotu 2.12. zahájen také v zoologické zahradě v Brně. Vyrazte sem a těšte se na jarmark, zajímavý workshop, ale také na komentované krmení chovaných zvířat. Možná přijde i Mikuláš se svou družinou. Vánoční strom bude rozsvícen v 16 hodin odpoledne.

Mikuláš v ZOO Brno

Navštivte jihlavské podzemí

Teď mám tip na akci pro odvážné. V jihlavském podzemí se od pátku 1.12. do neděle 3.12. otevřou pekelné brány. Vemte děti a vydejte se sem s nimi bát. Nebude chybět ani andělský, Mikulášský či čertovský punč. Vstupenku si můžete koupit online, anebo v pokladně podzemí.

Navštivte jihlavské podzemí

Pozvánka na víno

Spolek Akce v Šakvicích Vás zve na Košt mladých vín a domácích pomazánek, který se uskuteční v sobotu 2.12. od 13:00 v sále sokolovny v Šakvicích. Můžete se těšit i na malý jarmark ručních výrobků a na hudební vystoupení. Více informací naleznete na Facebooku Akce v Šakvicích.

Pozvánka na víno

Navštivte Karlštejn

Kdo ještě nebyl na Karlštejně, měl by to napravit. A kdy jindy, než mimo běžnou turistickou sezonu. Nebudete zakopávat o množství návštěvníků. Hrad Karlštejn je otevřený i v zimní sezóně. V listopadu, prosinci, lednu a únoru je otevřeno od pátku do neděle, vždy od 10:00 do 15:00 hodin. Navštívit můžete první prohlídkový okruh.

Navštivte Karlštejn