TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Aktuality

Street food na Smíchovské náplavce

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 22. června na Smíchovské náplavce. Pro všechny gurmány je to velmi lákavá nabídka: Můžete si totiž užít den do společnosti dobrého jídla na pražský hot spot. Vybírat budete ze široké nabídky street foodových specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů. Ochutnáte tradiční pokrmy z různých koutů světa, například z Indonésie a zjistíte, co se vaří v Africe

Street food na Smíchovské náplavce

Retrovlakem na pohádkový zámek Žleby

Pojeďte 22. června na novogotický zámek, na němž se natáčely pohádky Tři bratři, Nejkrásnější hádanka, Královský slib či film Slasti otce vlasti! V sousedství zámecké zahrady se nachází obora s unikátním chovem bílých jelenů. Krásný zážitek nabídne také procházka údolím Doubravy.Navštivte středočeský zámek Žleby a zažijte exkurs do života šlechty v 19. století. Svézt se můžete historickým vlakem s lokomotivou Bardotka.

Retrovlakem na pohádkový zámek Žleby

Svatojánská noc na Vltavě

Noční jízda na kánoích, raftech, kajacích či pramicích po Vltavě od Husince k přívozu Máslovice – Libčice nad Vltavou se koná 22. června. V cíli vás pak čeká světelná a ohňová show, hudba a občerstvení. Trasa je dlouhá cca 6 km. Pluje se nejvíce na kánoích nebo raftech, posádky si lodě zdobí světýlky apod. Vesty jsou povinné pro děti i dospělé. Kánoe či rafty (i vesty) je možné zapůjčit na základě vyplněné přihlášky. V cíli čeká účastníky malá odměna, hudba, možnost zakoupit občerstvení a na konec světelná i ohňová show. Svatojánská noc na Vltavě se letos koná již po sedmé.

Svatojánská noc na Vltavě

Pivofest Pivních stezek Lužických hor

Cvikov se 22. června opět bude bavit u rockových kapel a degustovat specialy z pivovaru, které se nachází v oblasti Lužických hor. Ochutnat tak budete moci lahodné moky, které mají správný říz. A hladové žaludky zasytí i něco malého k zakousnutí. Regionální pivovary zkrátka příjedou představit svou produkci speciálů. Můžete těšit na hudební festival s gastro zážitkem se soutěžemi a zábavou.

Pivofest Pivních stezek Lužických hor

Dny otevřených dveří zahrady Strakovy akademie 2024

22. a 29. června se Zahrada Strakovy akademie, úřadu vlády ČR opět otevře veřejnosti. Prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která měla za úkol odstranit dřívější necitlivé zásahy, vrátit jí reprezentativní charakter a navázat na styl a dílo původního architekta Františka Thomayera. V rámci obnovy například zmizely vyasfaltované chodníky, které nahradilo dláždění, bylo vysazeno více než 15 tisíc květin, nové stromy a areál doplnila vodní fontána.

Dny otevřených dveří zahrady Strakovy akademie 2024

Za Velorexem o prázdninách do České Třebové

Za Velorexem, nebo chcte-li hadraplánem nebo hadrákem sotjí dva bratři, Mojmír a František Stránský. Právě v jejich hlavách a hlavně v jejich dílně legendární vozítko vzniklo. Městské muzeum v České Třebové připravuje na letošní léto oslavy výročí narození obou pánů a to za prvé srazem těchto strojů a za druhé i pořádnou výstavou. Z
atímco sraz je tu v...

Za Velorexem o prázdninách do České Třebové

Na Hodonínsko za naftou

V budově bývalých kasáren v jihomoravském Hodoníně sídlí jediné muzeum nafty v České republice. Stálá expozice mapuje naftové podnikání u nás a na Slovensku, a to prostřednictvím fotografií, strojů a nástrojů pro dobývání a zpracování ropy, nářadí na vrtání nebo modelů vrtných věží a soustav.
Muzeum seznamuje s naftařskými památkami v regionu a nechybí...

Na Hodonínsko za naftou

Průvodci divočinou 2024 v Národním parku Šumava

Při „výpravách za divočinou“ budete mít možnost nahlédnout do domova vzácných divokých zvířat a rostlin, do míst, která jinak žijí svým životem bez přítomnosti člověka. Doprovázet vás budou vyškolení šumavští průvodci.
Od 1.června až do konce října je možné zúčastnit se jedinečných vycházek na území v Národním parku Šumava, které dodnes...

Průvodci divočinou 2024 v Národním parku Šumava

1. června se otevírají zahrady Černínského paláce

Zahrada bude v letošním roce zpřístupněna až do října 2024, a to vždy o víkendech od 10:00 do 17:00 hodin. Vstup do zahrady je volný a možný pouze samostatným vchodem naproti Loretě.
Černínský palác na Loretánském náměstí v Praze je nejdelší barokní stavbou v Česku. Rozsáhlost a monumentalita této stavby z jedné strany budila obdiv a podporovala význačné...

1. června se otevírají zahrady Černínského paláce

Filmový Bertík překvapil Signál rádio

Každý zná komedii S tebou mě baví svět. Jeden z dětských hrdinů Bertík, tedy Marek Dvořák navštívil ranní vysílání Signál rádia. Bertík byl filmovým synem Julia Satinského a Jany Šulcové. V éteru prozradil kolegovi Lukášovi Bláhovi, že na naše vysílání přišel úplnou náhodou a natolik se mu zalíbilo, že se stal věrným posluchačem Signálu. Miluje naší hudbu, která mu prý zlepšuje náladu a vyvolává úsměv na tváři. Přislíbil, že brzy dorazí na velký rozhovor. Moc se těšíme.

Filmový Bertík překvapil Signál rádio