TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Hudební zajímavosti

Bruce Springsteen vydává poctu soulovým legendám

Legendární muzikant a zpěvák Bruce Springsteen oznámil, že vydává nové album s názvem Only The Strong Survive. Nepůjde o jeho autorskou desku, ale o výběr předělávek slavných soulových hitů. Bruce Springsteen se tentokrát na albu představuje pouze v roli zpěváka.
  Album Only The Strong Survive je poctou soulovým legendám, které už odešly do hudebního nebe....

Bruce Springsteen vydává poctu soulovým legendám

Nová píseň s hlasem Freddieho Mercuryho

Hudební archivy světových hvězd jsou plné nevydaných písní. Některé z nich světlo světa nespatří nikdy, jiné občas překvapí a nadchnou fanoušky. To je i případ písně Face It Alone od kapely Queen. Nazpívala jí už před třiceti lety s tehdy ještě žijícím Freddiem Mercurym.
  Že nějaká taková píseň existuje, se provalilo už během oslav 70. výročí...

Nová píseň s hlasem Freddieho Mercuryho

Andělé strážní v nové verzi

Písnička Václava Neckáře Andělé strážní se dočkala zbrusu nového zpracování. Známou vánoční píseň společně s Václavem Nekářem znovu nazpívalo 11 dalších osobností jako třeba Marta Kubišová, Marie Rottrová, Jiří Macháček a další.
Všichni interpreti se vzdali honoráře a částečně je to i na podporu projektu Skutečný dárek, díky kterému mohou lidé...

Andělé strážní v nové verzi

Petra Janů slaví dvoje kulatiny

Stálice české hudební scény, zpěvačka Petra Janů slaví v letošním roce hned dvě kulatá výročí. V listopadu to budou sedmdesátiny a zároveň slaví půlstoletí na hudebním výsluní.
Ke svému jubileu sama zpěvačka říká, že slaví 2x35 let. Součástí oslav bude nejenom velký koncert 19. října v pražské Lucerně, ale také 2CD Hity a rarity, které je průřezem...

Petra Janů slaví dvoje kulatiny

Depešáci zamíří příští rok do Prahy

Hudební velikáni Depeche Mode se po 5 letech vydávají na světovou tour Memento Mori, při které se představí 30. 7. 2023 českým fanouškům s doposud jejich největší show na pražském letišti Letňany.
  BERLÍN, NĚMECKO - Členové Rock & Rollové síně slávy z roku 2020 Depeche Mode dnes 4.10.2022 na speciální akci v Berlíně oznámili, že v roce 2023 vydají...

Depešáci zamíří příští rok do Prahy

Phil Collins prodal autorská práva

Fenomenální hudebník, bubeník a zpěvák Phil Collins společně s kapelou Genesis prodal autorská práva za zhruba 7,5 miliardy korun (300 mil. USD).
Součástí kontraktu se společností Concort jsou také práva na tvorbu někdejšího kytaristy této legendární kapely Mika Rutherforda a jeho skupiny Mike And The Mechanics.   Součástí smlouvy o prodeji nejsou jen samotná...

Phil Collins prodal autorská práva

LUCIE a Černí andělé jsou zpět!

Černí andělé jsou zpět! LUCIE singlem v remixové sympho úpravě avizuje nadcházející koncertní turné i nové album. LUCIE, nejúspěšnější česká pop-rocková kapela novodobé historie, se po dvaceti letech vrací k legendárnímu a vzácnému projektu LUCIE V OPEŘE, tentokrát s výraznějším využitím symfonického orchestru, navíc v nových aranžích.
Z turné...

LUCIE a Černí andělé jsou zpět!

Poslední koncert Eltona Johna živě v TV

Populární britský zpěvák Elton John se 20. listopadu rozloučí s koncertní kariérou, a to v den, kdy završí severoamerickou část svého posledního turné Farewell Yellow Brick Road. Práva na živý přenos z Johnova amerického koncertu zakoupila stanice Disney+ známá i českým divákům.
Záběry z vystoupení navíc poslouží jako materiál do připravovaného dokumentu...

Poslední koncert Eltona Johna živě v TV

Ikonický hit 80. let Axel F se možná znovu vrátí na plátna kin

Hudební skladatel Harold Faltermeyer vytvořil v roce 1984 ikonickou instrumentální skladbu Axel F pro snímek Policajt z Beverly Hills. Název Axel F odkazuje na jméno hlavní postavy, detroitského policisty Axela Foleyho, kterého si zahrál Eddie Murphy. Snímek z něj udělal Hollywoodskou hvězdu první velikosti.
  Skladba Axel F je zkomponovaná v tónině Fmoll. Faltermeyer jí...

Ikonický hit 80. let Axel F se možná znovu vrátí na plátna kin

ABBA Voyage se rozšíří po světě

Hudební událostí roku 2022 bylo bezesporu přestavení show ABBA VOYAGE, která ukazuje slavnou švédskou superskupinu vytvořenou jako digitální avatary v podobě, v jaké si je fanoušci pamatují z doby jejich největší slávy.
  Pro show byla postavena speciální ABBA Aréna ve Stratfordu ve východním Londýně, která nabízí doslova pohlcující zážitek. Producenti se...

ABBA Voyage se rozšíří po světě