TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Michal Penk potvrzuje comeback!

Michal Penk potvrzuje comeback!

Československá hudební legenda 80. a 90. let a jeden ze zakladatelů kapely Lucie, Michal Penk, se vrací na pódia! V Praze vystoupí po 29 letech letos pouze jednou, a to na hudební scéně Prague Open Air na Občanské plovárně. Se skupinou Reborn 23 zahraje 21. července nejen své slavné balady, ale i skladby z alba Tancuj zbožně.

Michal Penk se na pódia vrátil letos v březnu, kdy v Košicích odehrál spolu s kapelami Škwor a Lucie velmi úspěšný trojkoncert. Nyní pracuje jako jeden z autorů hudby na připravovaném muzikálu TROJA a plánuje samostatné koncerty jak v České republice, tak na Slovensku. První z nich odehraje po dlouhých devětadvaceti letech v Praze v rámci programu Prague Open Air.

Jsme moc rádi, že si Michal vybral pro svůj jediný letošní pražský koncert právě Prague Open Air a naši scénu na Občanské plovárně, kde k němu budou mít jeho fanoušci opravdu blízko,“ komentuje Michalův návrat za organizátory Tomáš Staněk.

Michala Penka doprovodí jeho kapela Reborn 23, kterou postavil ze dvou mladých muzikantů DYY (kytara) a Honzy Doskočila (baskytara, backvokal), a kapelníka a bubeníka Tomáše Waschingera, se kterým ho pojí dlouholeté přátelství a působení v první sestavě skupiny Lucie. Fanoušci se mohou těšit na jeho slavné balady O bláznech, Zkus cítit, Vzývám dárce lásky, ale i skladby z alba Tancuj zbožně.

Když jsem stál na podiu v Košicích a viděl, jak se mnou tolik fanoušků zpívá a zná mou tvorbu, byl jsem neskutečně dojatý. O comebacku jsem uvažoval hodně dlouho a jsem rád, že právě tento rok je k němu ta pravá příležitost. Kluci z mé kapely Reborn 23 jsou skvělí, nebude to jen Odpusťte nám, nebo O bláznech, ale zazní i Šéf, Waltz, Když se neotevře padák, Love Song a další pecky. Dlouho jsem se se svými českými fanoušky neviděl, a o to víc se na tenhle pro mě velmi emotivně důležitý koncert těším,“ popisuje své dojmy Michal Penk.

(zdroj: tisková zpráva)