TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Hudební zajímavosti

Hudba Hradní stráže a Policie ČR nahrála album s písněmi Richarda Müllera.

Hudba Hradní stráže a Policie ČR nahrála album s písněmi legendárního slovenského zpěváka Richarda Müllera. Velmi netradiční album se jmenuje Po schodoch podle zpěvákova hitu z roku 1986.
  Deska obsahuje celkem 14 písní v unikátních aranžích a netypickém instrumentálním i harmonickém pojetí. CD vzniklo jako propagační předmět Policie ČR, ale hudební...

Hudba Hradní stráže a Policie ČR nahrála album s písněmi Richarda Müllera.

MIRO ŽBIRKA - Symbol osmdesátek je v Národním muzeu

Miro Mekky Žbirka byl mladý slovenský chalan, který v roce 1982 v anketě Zlatý Slavík dokázal porazit Karla Gotta a tím se stal pro osmdesátky symbolem a jemu začala životní jízda.
Nyní má v Národním muzeu výstavu Roky a dni. Retrospektivní expozice nabízí plakáty, dopisy, fotografie, kytary prostě celý život zpěváka, který nás předčasně bohužel opustil ve věku...

MIRO ŽBIRKA - Symbol osmdesátek je v Národním muzeu

Bruce Springsteen vydává poctu soulovým legendám

Legendární muzikant a zpěvák Bruce Springsteen oznámil, že vydává nové album s názvem Only The Strong Survive. Nepůjde o jeho autorskou desku, ale o výběr předělávek slavných soulových hitů. Bruce Springsteen se tentokrát na albu představuje pouze v roli zpěváka.
  Album Only The Strong Survive je poctou soulovým legendám, které už odešly do hudebního nebe....

Bruce Springsteen vydává poctu soulovým legendám

Nová píseň s hlasem Freddieho Mercuryho

Hudební archivy světových hvězd jsou plné nevydaných písní. Některé z nich světlo světa nespatří nikdy, jiné občas překvapí a nadchnou fanoušky. To je i případ písně Face It Alone od kapely Queen. Nazpívala jí už před třiceti lety s tehdy ještě žijícím Freddiem Mercurym.
  Že nějaká taková píseň existuje, se provalilo už během oslav 70. výročí...

Nová píseň s hlasem Freddieho Mercuryho

Andělé strážní v nové verzi

Písnička Václava Neckáře Andělé strážní se dočkala zbrusu nového zpracování. Známou vánoční píseň společně s Václavem Nekářem znovu nazpívalo 11 dalších osobností jako třeba Marta Kubišová, Marie Rottrová, Jiří Macháček a další.
Všichni interpreti se vzdali honoráře a částečně je to i na podporu projektu Skutečný dárek, díky kterému mohou lidé...

Andělé strážní v nové verzi

Petra Janů slaví dvoje kulatiny

Stálice české hudební scény, zpěvačka Petra Janů slaví v letošním roce hned dvě kulatá výročí. V listopadu to budou sedmdesátiny a zároveň slaví půlstoletí na hudebním výsluní.
Ke svému jubileu sama zpěvačka říká, že slaví 2x35 let. Součástí oslav bude nejenom velký koncert 19. října v pražské Lucerně, ale také 2CD Hity a rarity, které je průřezem...

Petra Janů slaví dvoje kulatiny

Depešáci zamíří příští rok do Prahy

Hudební velikáni Depeche Mode se po 5 letech vydávají na světovou tour Memento Mori, při které se představí 30. 7. 2023 českým fanouškům s doposud jejich největší show na pražském letišti Letňany.
  BERLÍN, NĚMECKO - Členové Rock & Rollové síně slávy z roku 2020 Depeche Mode dnes 4.10.2022 na speciální akci v Berlíně oznámili, že v roce 2023 vydají...

Depešáci zamíří příští rok do Prahy

Phil Collins prodal autorská práva

Fenomenální hudebník, bubeník a zpěvák Phil Collins společně s kapelou Genesis prodal autorská práva za zhruba 7,5 miliardy korun (300 mil. USD).
Součástí kontraktu se společností Concort jsou také práva na tvorbu někdejšího kytaristy této legendární kapely Mika Rutherforda a jeho skupiny Mike And The Mechanics.   Součástí smlouvy o prodeji nejsou jen samotná...

Phil Collins prodal autorská práva

LUCIE a Černí andělé jsou zpět!

Černí andělé jsou zpět! LUCIE singlem v remixové sympho úpravě avizuje nadcházející koncertní turné i nové album. LUCIE, nejúspěšnější česká pop-rocková kapela novodobé historie, se po dvaceti letech vrací k legendárnímu a vzácnému projektu LUCIE V OPEŘE, tentokrát s výraznějším využitím symfonického orchestru, navíc v nových aranžích.
Z turné...

LUCIE a Černí andělé jsou zpět!

Poslední koncert Eltona Johna živě v TV

Populární britský zpěvák Elton John se 20. listopadu rozloučí s koncertní kariérou, a to v den, kdy završí severoamerickou část svého posledního turné Farewell Yellow Brick Road. Práva na živý přenos z Johnova amerického koncertu zakoupila stanice Disney+ známá i českým divákům.
Záběry z vystoupení navíc poslouží jako materiál do připravovaného dokumentu...

Poslední koncert Eltona Johna živě v TV