TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Hudební zajímavosti

Kylie Minogue v novém muzikálu

Slavná australská zpěvačka Kylie Minogue se objeví v novém muzikálu I Should Be So Lucky, který se jmenuje po jejím velkém hitu z osmdesátých let. Samotný muzikál bude plný megahitů z této dekády.
  Už 2. listopadu 2023 bude mít v Manchersterské opeře ve Spojeném královsvtí premiéru muzikál I Should Be So Lucky, ve kterém se objeví i samotná popová ikona Kylie...

Kylie Minogue v novém muzikálu

Depešáci se do Evropy vrátí v roce 2024

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky legendární kapely Depeche Mode. Její členové Matin Gore a Dave Gahan oznámili, že se na začátku roku 2024 vrátí do Evropy se svým aktuálním turné Memento Mori. Zatím zveřejnili 29 termínů. Je mezi nimi i Česko?
  Příští rok odstartují Evropskou část svého turné 22. ledna v londýnské O2 Aréně a následovat budeou...

Depešáci se do Evropy vrátí v roce 2024

Zpěvačka Cher ohlásila své první vánoční album.

Hudební ikona a nestárnoucí zpěvačka Cher na svých sociálních sítích oznámila fanouškům, že v letošním roce vydá své úplně první vánoční album. Nahrávání písniček je prý už téměř hotové.
Sama zpěvačka za svou dlouholetou kariéru žádnou vánoční hudbu nenatočila a prozradila „Je děsivé dělat něco tak odlišného“. Poté, co strávila několik...

Zpěvačka Cher ohlásila své první vánoční album.

Michal Penk potvrzuje comeback!

Československá hudební legenda 80. a 90. let a jeden ze zakladatelů kapely Lucie, Michal Penk, se vrací na pódia! V Praze vystoupí po 29 letech letos pouze jednou, a to na hudební scéně Prague Open Air na Občanské plovárně. Se skupinou Reborn 23 zahraje 21. července nejen své slavné balady, ale i skladby z alba Tancuj zbožně.
Michal Penk se na pódia vrátil letos v...

Michal Penk potvrzuje comeback!

Rick Astley chystá album a turné

Britský zpěvák Rick Astley se drží na výsluní hudební scény už od osmdesátých let a stále dokazuje, že je hvězdou první velikosti. I ve svých 57 letech neúnavně pracuje, aby svým fanouškům nabídnul novou hudbu.
  Na svých sociálních sítích a webových stránkách představil zbrusu nový singl Drippin My Feet, který se objeví i na jeho chystaném ablu Are We...

Rick Astley chystá album a turné

Jimmy Somerville oznámil reedici svého debutového sólového alba Read My Lips

Album vyšlo v roce 1989 po rozpadu skupiny The Communards a stalo se prvním sólovým počinem tohoto skotského zpěváka a skladatele. Z desky se v žebříčcích velmi úspěšně prosadily tři singly: Comment te dire adieu? s June Miles-Kingston, You Make Me Feel (Mighty Real) a Read My Lips (Enough Is Enough).
Ještě před 35. výročím vydání této desky se fanoušci dočkají...

Jimmy Somerville oznámil reedici svého debutového sólového alba Read My Lips

Vyjde nová píseň Beatles, díky umělé inteligenci

Britský hudební Paul McCartney ve vysílání stanice BBC přiznal, že použil umělou inteligenci k vytvoření zbrusu nové písně Beatles.
    Použil k tomu dřívější nahrávky slavných „Brouků“. Podle nich program dotvořil hlas Johna Lennona, který zemřel v roce 1980. O jaký konkrétní hit jde, Paul McCartney neprozradil. Spekuluje se, že by to mohl být hit Now...

Vyjde nová píseň Beatles, díky umělé inteligenci

Lucie oslaví výročí 30 let alba Černý kočky mokrý žáby exkluzivními koncerty

Na podzim příštího roku to bude třicet let, kdy kapela Lucie vydala dnes už ikonické album Černý kočky mokrý žáby, které Ceny Anděl označily za nahrávku dvacetiletí. K výročí Lucie připravila dárek pro své fanoušky.
  Na třech exkluzivních koncertech, které se už nebudou opakovat, odehraje celou desku živě od začátku do konce. Koncerty se uskuteční 28....

Lucie oslaví výročí 30 let alba Černý kočky mokrý žáby exkluzivními koncerty

10 nejšťastnějších písní podle vědců

Vědci se zaměřili na hudbu a její vliv na pocit štěstí. Ačkoliv má každý člověk jiný hudební vkus, většina písní, které je možné zařadit na seznam 10 nejšťastnějších je především popových. A většinu z nich vám hrajeme na Signál rádiu.
Vědci zjistili, že nejšťastnější písně mají velmi často tempo mezi 140 a 150 úderů za minutu, což je přeci jen...

10 nejšťastnějších písní podle vědců

ZEMŘELA ZPĚVAČKA TINA TURNER.

"Rockové babičce" bylo 83 let. Proslavily jí hity Simply the Best, We Don't Need Another Hero, Typical Male, Private Dancer nebo bondovka Golden Eye. Za svou hudební kariéru prodala přes 200 milionů desek. Získala mimo jiné 12 cen Grammy a vstoupila do rokenrolové Síně slávy.
  Tina Turner se narodila v roce 1939 jako v Anna Mae Bullock v americkém státě Tennessee. Už...

ZEMŘELA ZPĚVAČKA TINA TURNER.