TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Hudební zajímavosti

Eurythmics slaví 40 let od vydání alba Sweet Dreams

Annie Lennox oslavila 40. výročí druhého studiového alba jejího domovského projektu Eurythmics „Sweet Dreams (Are Made of This)“ a jeho klíčové titulní skladby.
  Poté, co v roce 1981 neuspěli v hitparádách se svým debutovým albem „In the Garden“, vydali Eurythmics 4. ledna 1983 svou druhou studiovou desku „Sweet Dreams (Are Made of This)“, která se ukázala...

Eurythmics slaví 40 let od vydání alba Sweet Dreams

Madonna plánuje turné The Celebration Tour

Americká zpěvačka Madonna se podle dostupných informací chystá koncem roku 2023 vyrazit na velké turné, které bude oslavou jejích 40 let na hudební scéně.
Královna popu se obvykle vyhýbá show, které by jakkoliv bilancovaly její kariéru a většinou míří stále vpřed. Tentokrát chce ale reagovat na aktuální trendy, kdy na sociální síti Tik Tok úspěšně bodují...

Madonna plánuje turné The Celebration Tour

Zemřela zpěvačka Anita Pointerová ze skupiny The Pointer Sisters

Ve věku 74 let zemřela na rakovinu americká zpěvačka Anita Pointerová, druhá nejstarší ze čtyř sester z uskupení The Pointer Sisters, které se proslavilo v 70. a 80. letech minulého století. O sobotním skonu hudebnice informoval zpravodajský server BBC. Skupina je známá mimo jiné díky hitům Jump (For My Love) nebo Fire.
Pointerová zemřela doma v Beverly Hills obklopena...

Zemřela zpěvačka Anita Pointerová ze skupiny The Pointer Sisters

Pet Shop Boys chystají knihu a CD

Legendární britské duo Pet Shop Boys má za sebou velmi nabitý rok a ani v tom dalším nijak nepoleví. Na 14. dubna 2023 totiž ohlásili vydání knihy s názvem Annually 2023. Půjde o deník a fotky z první etapy jejich turné Dreamworld, na kterém zahráli fanouškům své největší hity za celou jejich hudební kariéru.
Neil Tennant a Chris Lowe v knize vyprávění o Pet Shop...

Pet Shop Boys chystají knihu a CD

Eurythmics chystají comeback!

Britský Daily Mail přišel s překvapivou informací. Slavné duo Eurythmics údajně chystá velký comeback za skutečně astronomickou sumu peněz.
Není to tak dávno, co Annie Lennox a Dave Stewart předvedli neuvěřitelné společné vystoupení u příležitosti uvedení skupiny Eurythmics do Rock & Roll Hall of Fame. Následně se vyrojily spekulace, že by to nemohlo být jejich...

Eurythmics chystají comeback!

Olympic slaví 60 let a vyráží na turné

Skupina Olympic, která slaví šedesát let své existence, dnes oficiálně zahájila turné a představila limitovaný box pěti vinylů. Zároveň v pražské Malostranské besedě členové kapely poprvé uvedli videoklip Vlak co nikde nestaví a pokřtili poštovní známku a eurobankovku s Olympikem, které vyšly u příležitosti jejich výročí. Číslovaný kartonový 5LP box obsahující 60 hitů skupiny, pokřtil fotbalista Antonín Panenka.

Olympic slaví 60 let a vyráží na turné

Hudba Hradní stráže a Policie ČR nahrála album s písněmi Richarda Müllera.

Hudba Hradní stráže a Policie ČR nahrála album s písněmi legendárního slovenského zpěváka Richarda Müllera. Velmi netradiční album se jmenuje Po schodoch podle zpěvákova hitu z roku 1986.
  Deska obsahuje celkem 14 písní v unikátních aranžích a netypickém instrumentálním i harmonickém pojetí. CD vzniklo jako propagační předmět Policie ČR, ale hudební...

Hudba Hradní stráže a Policie ČR nahrála album s písněmi Richarda Müllera.

MIRO ŽBIRKA - Symbol osmdesátek je v Národním muzeu

Miro Mekky Žbirka byl mladý slovenský chalan, který v roce 1982 v anketě Zlatý Slavík dokázal porazit Karla Gotta a tím se stal pro osmdesátky symbolem a jemu začala životní jízda.
Nyní má v Národním muzeu výstavu Roky a dni. Retrospektivní expozice nabízí plakáty, dopisy, fotografie, kytary prostě celý život zpěváka, který nás předčasně bohužel opustil ve věku...

MIRO ŽBIRKA - Symbol osmdesátek je v Národním muzeu

Bruce Springsteen vydává poctu soulovým legendám

Legendární muzikant a zpěvák Bruce Springsteen oznámil, že vydává nové album s názvem Only The Strong Survive. Nepůjde o jeho autorskou desku, ale o výběr předělávek slavných soulových hitů. Bruce Springsteen se tentokrát na albu představuje pouze v roli zpěváka.
  Album Only The Strong Survive je poctou soulovým legendám, které už odešly do hudebního nebe....

Bruce Springsteen vydává poctu soulovým legendám

Nová píseň s hlasem Freddieho Mercuryho

Hudební archivy světových hvězd jsou plné nevydaných písní. Některé z nich světlo světa nespatří nikdy, jiné občas překvapí a nadchnou fanoušky. To je i případ písně Face It Alone od kapely Queen. Nazpívala jí už před třiceti lety s tehdy ještě žijícím Freddiem Mercurym.
  Že nějaká taková píseň existuje, se provalilo už během oslav 70. výročí...

Nová píseň s hlasem Freddieho Mercuryho