TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Hudební zajímavosti

Lucie oslaví výročí 30 let alba Černý kočky mokrý žáby exkluzivními koncerty

Na podzim příštího roku to bude třicet let, kdy kapela Lucie vydala dnes už ikonické album Černý kočky mokrý žáby, které Ceny Anděl označily za nahrávku dvacetiletí. K výročí Lucie připravila dárek pro své fanoušky.
  Na třech exkluzivních koncertech, které se už nebudou opakovat, odehraje celou desku živě od začátku do konce. Koncerty se uskuteční 28....

Lucie oslaví výročí 30 let alba Černý kočky mokrý žáby exkluzivními koncerty

10 nejšťastnějších písní podle vědců

Vědci se zaměřili na hudbu a její vliv na pocit štěstí. Ačkoliv má každý člověk jiný hudební vkus, většina písní, které je možné zařadit na seznam 10 nejšťastnějších je především popových. A většinu z nich vám hrajeme na Signál rádiu.
Vědci zjistili, že nejšťastnější písně mají velmi často tempo mezi 140 a 150 úderů za minutu, což je přeci jen...

10 nejšťastnějších písní podle vědců

ZEMŘELA ZPĚVAČKA TINA TURNER.

"Rockové babičce" bylo 83 let. Proslavily jí hity Simply the Best, We Don't Need Another Hero, Typical Male, Private Dancer nebo bondovka Golden Eye. Za svou hudební kariéru prodala přes 200 milionů desek. Získala mimo jiné 12 cen Grammy a vstoupila do rokenrolové Síně slávy.
  Tina Turner se narodila v roce 1939 jako v Anna Mae Bullock v americkém státě Tennessee. Už...

ZEMŘELA ZPĚVAČKA TINA TURNER.

PŘED 35 LETY: FRANCE GALL OBSADILA PRVNÍ MÍSTO S "ELLA ELLE L'A".

Zatímco na diskotékách se hrály první acid house desky a rostl zájem o hip-hop, západní Němci raději kupovali frankofonní pop.
V 16 letech dostala mladá France Gall první nahrávací smlouvu. Mikrofony v nahrávacích studiích však byly zřejmě příliš vysoko, tato francouzská zpěvačka měřila pouhých 1,59 metru. Stojany na mikrofon si prý musela vyrobit sama. Ale tato...

PŘED 35 LETY: FRANCE GALL OBSADILA PRVNÍ MÍSTO S "ELLA ELLE L'A".

Do prodeje jsou osobní věci Freddieho Mercuryho

Sbírka 1500 předmětů Freddieho Mercuryho jde do aukce. Informovala o tom BBC. Známý zpěvák skupiny Queen sbírku budoval 30 let. Vše uchovával ve svém domě v západním Londýně. Po své smrti v roce 1991 odkázal vše Mary Austinové. Byli blízcí přátelé.
  Dražit se budou ručně psané texty písní, jevištní kostýmy, starožitný nábytek, telefon z nočního...

Do prodeje jsou osobní věci Freddieho Mercuryho

Lionel Richie se vrací do Las Vegas!

Zpěvák Lionel Richie se vrací do města hříchu Las Vegas v Nevadské poušti, kde vystupoval naposledy v roce 2020.
  Po nějaké době se opět fanoušci mohou těšit na sérii koncertů nazvaných King of Hearts. Názvem show odkazuje na to, že se mu už mnoho let přezdívá král srdcí nebo král milostných balad. Slavného zpěváka a skladatele čeká 6 megakoncertů...

Lionel Richie se vrací do Las Vegas!

Frankie Goes To Hollywood po 36 letech opět spolu!

Slavná kapela FGTH vystoupí 36 let poté, co se rozešla. Půjde ale pouze o jediné společné vystoupení, a to v rámci zahajovacího koncertu na soutěži Eurovision Song Contest v Liverpoolu.
Velká Británie hostí mezinárodní pěveckou soutěž, jako náhradní místo za Ukrajinu, která se měla v letošním roce stát pořadatelem. Kvůli probíhajícímu válečnému konfliktu to...

Frankie Goes To Hollywood po 36 letech opět spolu!

PSB vydají kolekci největších hitů

Britské synthpopové duo Pet Shop Boys hrdě oznámilo vydání výběrové kolekce „SMASH - The Singles 1985-2020“, což je kompletní kolekce jejich singlů v chronologickém pořadí.
  Výběr „SMASH“ bude dostupný v různých formátech včetně 3CD box setu, 6LP vinyl boxu a také digitálně. Skuteční fanjšmekři si navíc budou moci pořídit dva speciální limitované...

PSB vydají kolekci největších hitů

ROD STEWART A BOY GEORGE NA TURNÉ

Dvě britské hudební legendy se v létě letošního roku sejdou na společném turné. Zpěvák Rod Stewart pozval na podium svého dlouholetého kamaráda Boy George s jeho skupinou Culture Club.
  Oba zpěváci odehrají společně sedm outdoor vystoupení na fotbalových, kriketových a ragbyových stadionech, ale také na několika zámeckých pozemcích. Celá šňůra začne 24....

ROD STEWART A BOY GEORGE NA TURNÉ

Kytarista kapely Queen Brian May povýšil do šlechtického stavu

Král Karel III. v Buckinghamském paláci pasoval na rytíře legendu kapely Queen Briana Maye. Známý hudebník si může říkat sir Brian. Ocenění získal za zásluhy o hudbu a charitu. Rockový kytarista se rád věnuje astrofyzice, dlouhodobě se angažuje v ochraně zvířat. Získal ocenění také od panovnice Alžběty II. V roce 2005 ho vyznamenala komandérem Řádu britského impéria. Zpěvákovi se momentálně daří zdravotně velmi dobře. Je fit na další turné, které kapela zvažuje ještě v letošním roce.

Kytarista kapely Queen Brian May povýšil do šlechtického stavu