Rádio, které žije s Vámi

 • Mladá Boleslav 105,7fm
 • Mnichovo Hradiště 89,2fm
 • Jičín 94,2fm
 • Mělník 99,9fm
 • Praha 95,7fm
 • Brno 98,1fm
 • České Budějovice 106,8fm
 • Plzeň 94,9fm
 • Karlovy Vary 87,8fm
 • Hradec Králové 104,1fm
 • Chotěboř 89,0fm
 • Tábor 107,8fm
 • Liberec 94,1fm
 • Jihlava 96,2fm

Aktuality

Léto na jazzovém obláčku

letecké muzeum si pro vás připravilo dva letní jazzové koncerty 16.8. a 30.8. vždy v pondělí od 19.30 v letecké kantýně. Užijte si hravou letní atmosféru, vychlazený drink a lehký vánek přinášející jazzové melodie. Hraje se ve vychlazených klimatizovaných prostorách s dobrým drinkem z rukou místních kavárnic. Cena vstupenky 150,- Kč. Předplatné začíná v sobotu 7. srpna a to vždy od 9.00 do 17.00 hod. na recepci leteckého muzea.

Léto na jazzovém obláčku

Druhá půlka prázdnin přináší další představení na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti

Srpnová představení Magické fontány, která dnes začínají, čekají změny, diváci si tu užijí ještě víc efektů a ohně. Velkolepá živelná show vtáhne návštěvníky prostřednictvím vody, ohně a světla do příběhu plného vynálezů, pokusů i pohádkových zázraků Františka Křižíka. Součástí představení je živá hudba. Ojedinělou produkci na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti, kterou dosud vidělo bezmála 3000 lidí, čekají v srpnu poslední čtyři představení pro tento rok, tak je nepropásněte.

Druhá půlka prázdnin přináší další představení na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti

Národní archiv získal pozůstalost po Krylovi

Sada exponátů obsahuje kompletní pozůstalost po písničkáři, básníku a novináři Karlu Krylovi. Kromě listin a dokumentů z jeho života obsahuje i hodně osobních předmětů. Například kytaru, na kterou hrál na svém posledním koncertu, texty písní nebo malby. Kryl zemřel náhle 3. března 1994 v necelých padesáti letech. Život výjimečného muže by měla připomenout výstava, kterou Národní archiv s využitím jeho nově získané pozůstalosti plánuje připravit za tři roky.

Národní archiv získal pozůstalost po Krylovi

Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Více za přístup k internetu v mobilu zaplatí jen v Řecku.
Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček naopak tvrdí, že...

Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

V Pardubicích se dnes bude střílet.

Ve středu 4. srpna je tu totiž připraveno tradiční střílení u pernštejnských kanonů v Pardubicích. Od 14 do 17 hodin na parkánu u pardubického zámku proběhnou ukázky práce platnéře a mečíře s možností obléknout si pod odborným dohledem ochrannou zbroj a hrát tu bude i dobová hudba. Od 17 hodin se pak program přesune na valy, kde je připravena prohlídka zámeckých kanonů, představení pušek a pistolí z doby Marie Terezie, vystoupení šermířů a na závěr se vystřelí salva na počest 500 let od úmrtí pana Viléma z Pernštejna.

V Pardubicích se dnes bude střílet.

Vesmírné Perseidy zasypou Česko

První v tomto měsíci bude možné na noční obloze zahlédnout už tento týden, a to 5.srpna. V noci z 11. na 12. srpna pak nastane jejich vrchol – meteorický roj jich nabídne až 80 za hodinu. Poslední Perseidy pak prolétnou ještě na konci měsíce – konkrétně 24. srpna, kdy Země na další rok meteorický roj zase opustí.
I když je pouhým okem můžeme vnímat jako...

Vesmírné Perseidy zasypou Česko

Na občanské průkazy a pasy si teď několik dní počkáte

Až do neděle 1. srpna nemohou lidé žádat o vydání občanského průkazu a cestovního pasu. Důvodem je odstávka systému, která souvisí s přípravou na vydávání občanských průkazů s biometrickými údaji. V pátek a v sobotu nebude možné občanský průkaz nebo pas ani převzít. Povinnost zavedení biometrických údajů do občanského průkazu vychází z evropského nařízení. V Česku se nový typ průkazů začne vydávat v pondělí 2 .srpna.

Na občanské průkazy a pasy si teď několik dní počkáte

I letošní prázdniny nabízí na Křivoklátě scénické noční prohlídky

V noci, když se setmí, hrad ožívá a vrací se do dob králů a rytířů. Na Křivoklátě působili všichni čtyři panovníci Lucemburské dynastie, kteří se vystřídali na českém trůně. Vydat se po jejich stopách můžete s průvodcem panem Vojtěchem a zažít tak stěžejní okamžiky jejich vlády v prostorách jednoho z nejstarších českých královských hradů. Kromě reprezentativních prostor vás čekají i potemnělé hradní vězení a mučírna. V hlavních rolích se představí zaměstnanci správy hradu Křivoklát, zámku Hořovice a hosté. Začíná se tento pátek v 21 hodin a vstupenky pořídíte na pokladně hradu.

I letošní prázdniny nabízí na Křivoklátě scénické noční prohlídky

Tandemová jízda Mariánským údolím v Brně

Srdečně Vás zveme na Tandemovou jízdu Mariánským údolím v Brně. Jedná se o akci v rámci Solidárního projektu Evropského sboru solidarity EU „Jak pomáhat nevidomým při sportu“ Projekt zpřístupňuje sport, konkrétně cyklistiku, lidem se zrakovým postižením.
Pojedeme se na několika tandemových kolech vždy nevidomý cyklista s vidícím spolujezdcem a další cyklisté...

Tandemová jízda Mariánským údolím v Brně

Nové památky na seznamu UNESCO

Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Karlovy Vary rozšíří seznam tuzemských památek zapsaných na prestižním listu UNESCO. Výbor světového dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu, který zasedá v čínském Fu-čou, jim připsal exkluzivní ochranu spolu s dalšími osmi lázeňskými městy Evropy.
 

Nové památky na seznamu UNESCO