TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Aktuality

Elitní hokejbalovou Hostivař čeká vstup do jarní části sezony

Hokejbalový tým HBC Hostivař vstupuje do jarní extraligové části z první příčky tabulky a soupeřem nebude nikdo jiný, než šestinásobný mistr republiky, HC Kert Park Praha! Utkání startuje 24.2. v 11 hodin dopoledne na hokejbalovém hřišti HBC Hostivař . Přijďte zafandit špičkovému hokejbalu, hřiště se nachází poblíže hostivařského vlakového nádraží.

Elitní hokejbalovou Hostivař čeká vstup do jarní části sezony

Vydejte se za jarními květy

Vypadá to, že příroda se už definitivně chystá na jaro a na zahrádkách se objevují první poslové jara - žluté talovíny a něžné bílé kvítky sněženek a bledulí. Na to, až se jejich koberce objeví i v lesích, si ovšem budeme muset ještě pár dní počkat.
Zkusit ale můžeme například Chlébské údolí. Malebné, uzoučké údolí s chalupami posazenými do...

Vydejte se za jarními květy

Na trať mezi Libercem a Jabloncem se vrátí tramvaje

Naposledy se cestující na unikátní tramvajové trati svezli v květnu v roce 2022. Mimochodem, víte o tom, že se svými 12 kilometry se jedná o nejdelší českou meziměstskou tramvajovou trať. Ročně tu jezdil téměř milion cestujících, který má ale teď smůlu.
Trať prochází celkovou rekonstrukcí, dobrou zprávou je ale to, že ta se už blíží ke zdárnému konci....

Na trať mezi Libercem a Jabloncem se vrátí tramvaje

Zlínská ZOO rozkvetla

Zlínská zoo je na návštěvníky připravena. Láká například na rozkvetlé sněženky, bledule, vilíny a v prostoru u zámku Lešná taky na fialové bramboříky břečťanolisté. Jistě, tyto krásy budou po chuti spíš botanikům a milovníkům květin, děti, ale samozřejmě i dospělé, víc táhnout místní zvířata.
Jarního počasí tady využívají hlavně sloni, které...

Zlínská ZOO rozkvetla

Svatovítská katedrála s průvodcem

24. února si můžete prohlédnout slavnou katedrálu s průvodcem, který vám odtajní souvislosti, které byste se jinak těžko dozvídali. Průvodce a historik vás provede katedrálou, nejposvátnějším místem Českého království. Zasvětí vás do jejích tajemství a odhalí spoustu nečekaných souvislostí.
Dozvíte se například, jak souvisí svatováclavská čelenka s...

Svatovítská katedrála s průvodcem

Karneval na lyžích na Lipně

Oblíbený karneval na lyžích se bude konat ve Skiareálu Lipno v sobotu 24. února. Na všechny malé návštěvníky čeká malování na obličej, výroba lišákových škrabošek či tradiční sjezd všech karnevalových masek po sjezdovce Jezerní.
Do této disciplíny se mohou zapojit i dospělí. A co se týká masek, fantazii se meze nekladou. A kdo vydá na svazích příliš mnoho...

Karneval na lyžích na Lipně

Po roce se vrací Matějská pouť

První jarní pouť v Praze probíhala před mnoha staletími úplně jinak než dnes. A konala se jinde. A sice u kostela sv. Matěje na Hanspaulce. Ve dvacátých letech 20. století prostranství přestávalo stačit, a tak se Matějská pouť musela stěhovat.
Napřed do Dejvic na Vítězné náměstí přezdívané Kulaťák, o něco později ještě o kousek dál, do míst kolem dnešní...

Po roce se vrací Matějská pouť

Navštivte větrný mlýn

Expozici mlynářství a života na Horňácku můžete zhlédnout v areálu u větrného mlýna v Kuželově. Samotný mlýn je jedním z mála dodnes zachovalých větrných mlýnů tzv. holandského typu. Větrný mlýn se nachází na nezalesněném hřbetu Bílých Karpat nad obcí Kuželov, jihozápadně od Velké nad Veličkou.
Zděný mlýn s otáčivou střechou pochází z roku 1842....

Navštivte větrný mlýn

V Brně se můžete vydat do pravěku

Cesta do pravěku v Brně – pavilon Anthropos. Ojedinělé muzeum dokumentuje nejstarší dějiny osídlení Moravy a celého evropského kontinentu. Značnou pozornost dětí i dospělých přitahuje zejména 3,5 m vysoký model mamuta v životní velikosti, provázený mládětem.
Rozsáhlá muzejní expozice patří k největším a nejmodernějším svého druhu v Evropě. Pavilon...

V Brně se můžete vydat do pravěku

Motocykly Ducati na Arkádách

Na tři desítky motocyklů slavné značky Ducati zdobí od pondělí 12. února pražské obchodní centrum Arkády Pankrác. Je to poprvé, kdy veřejnost může zhlédnout unikátní putovní výstavu, která představuje jak historii, tak současnost motocyklového fenoménu z Itálie.
K vidění je legendární model Ducati Cucciolo z roku 1949, kterým celá produkce značky začala, ale...

Motocykly Ducati na Arkádách