Rádio, které žije s Vámi

  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Praha 95,7fm
  • Brno 98,1fm

Aktuality

Vyřeš zločin!

Muzeum města Tišnova hostí výstavu s názvem: “Stopa! Vyřeš zločin!”. Tato unikátní výstava byla vytvořena ve spolupráci s Ústavem soudního lékařství Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Na půdorysu fiktivního zločinu se seznámíte se základními kriminalistickými metodami a zkusíte si i odhalit pachatele. Více najdete na www.mekstisnov.cz.

Vyřeš zločin!

Pozvánka pro milovníky divadelních představení

V pátek 18.3. vypukne 59. ročník krajské soutěžní postupové přehlídky ochotnických divadelních souborů Třešťské divadelní jaro. Až do soboty 26.března se můžete těšit v kulturním domě v Třešti na Jihlavsku na celou řadu divadelních představení. Jakých? To najdete na stránkách www.trestskedivadelnijaro.cz.

Pozvánka pro milovníky divadelních představení

Vida centrum v Brně bude plné robotů

Užijte si s dětmi sobotu 19.3. v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! Tento den tam bude plný robotů. Přijďte si popovídat s mluvícím robotem anebo vyzkoušet malé jezdící Ozoboty, kterým sami naprogramujete trasu pomocí barevných chodníčků. Na místě si také vyrobíte vlastního svítícího robůtka a pokusíte se rozpoznat básně napsané umělou inteligencí. Událost proběhne od 10:00 do 18:00.

Vida centrum v Brně bude plné robotů

Jarní akce

Taky už vyhlížíte jaro? Probouzející se přírodu najdete i mezi pražskými činžáky. Přijďte proto v neděli 20.března od tří do šesti odpoledne do žižkovského Atria přivítat první vlaštovky, skřivany a sluneční paprsky! Průvodkyně Vesna vám přiblíží tradice a zvyky spojené s jarním obdobím, s ornitologem Lukášem Viktorou si poslechnete zpěv ptactva a nakonec se sejdete okolo ohně, kde od 17:00 zazpívá dívčí sbor Lada. Vstupné se platit nebude.

Jarní akce

Zima na horách stále nekončí. Víkend nabízí Krkonošskou 70

Krkonošská 70 - veřejný závod v běhu na lyžích je legendárním závodem hlídek, ale i jednotlivců. Krkonošská 70 se ze série závodů Stopa pro život řadí mezi nejstarší, nejdelší a nejnáročnější závod. Závod je veřejný, startují registrovaní i neregistrovaní závodníci. Pokud máte chuť, tak v sobotu nástup ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně.

Zima na horách stále nekončí. Víkend nabízí Krkonošskou 70

Na Expo můžete vyrazit i do Brna

Pokud jste nestihli vyrazit na Expo do Dubaje, tak mám pro Vás dobrou zprávu. Až do 31.března bude k vidění ve Hvězdárně v Brně zmenšenina dubajské expozice - EXPO modul. Tak tam vyrazte a zjistěte více. Detaily najdete na micromacro.cz.

Na Expo můžete vyrazit i do Brna

Milovníci sci-fi míří do pražského kina Lucerna

V Praze startuje největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate. Jeho pražská část probíhá do 14. března a krom hlavní filmové soutěže, legend žánru a dokumentů přinese znovu i soutěž studentských filmů.
Téma festivalu je mimozemský život na planetě Zemi. Festival tak hledá odpověď na otázku, jestli jsme ve vesmíru sami. Následně se festival...

Milovníci sci-fi míří do pražského kina Lucerna

Pozvánka pro milovníky květin

Vila Stiassni v Brně bude od pátku jedenáctého do pondělí 21.března pořádat výstavu Květinových aranžmá “Shakespeare altro”. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si honosné reprezentativní salonky vily v kombinaci s květinovými vazbami. V době konání výstavy je otevřeno denně od 9 do 17 hodin. V sobotu se můžete těšit i na doprovodný program v podání Divadla historie v pohybu Exulis.

Pozvánka pro milovníky květin

Janské Lázně dnes nabízí večerní prohlídku Stezky korunami stromů

Večerní prohlídka bude originální. Těšit se tak můžete nejen na kouzlo večerních lesů ale také zábavné hry, během kterých si například vyzkoušíte, zda dokážete poznat zvířata podle zvuků nebo očí. Během akce vás budou provázet ti nejpovolanější, a sice zástupci Správy Krkonošského národního parku. Jako bonus si budete moci vychutnat čaj nebo grog na zahřátí. V Jankách se začíná dnes od 18 hodin.

Janské Lázně dnes nabízí večerní prohlídku Stezky korunami stromů

V Třebíči se bude konat jarmark

Zdravé město Třebíč pořádá v sobotu 12.3. Třebíčský jarmark regionálních produktů. Od 9:00 do 15:00 se na nádvoří třebíčského zámku můžete těšit na nákup regionálních potravin, ručně vyráběných doplňků a dekorací a na mnoho dalšího.

V Třebíči se bude konat  jarmark