TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

LUCIE a Černí andělé jsou zpět!

LUCIE a Černí andělé jsou zpět!

Černí andělé jsou zpět! LUCIE singlem v remixové sympho úpravě avizuje nadcházející koncertní turné i nové album. LUCIE, nejúspěšnější česká pop-rocková kapela novodobé historie, se po dvaceti letech vrací k legendárnímu a vzácnému projektu LUCIE V OPEŘE, tentokrát s výraznějším využitím symfonického orchestru, navíc v nových aranžích.

Z turné zároveň vznikne nahrávka nejúspěšnějších skladeb, které ještě před Vánoci vyjdou ve formě nového alba, spolu se speciálními bonusy v podobě vybraných sympho remixů největších hitů zpracovaných úspěšnými mladými českými a slovenskými producenty.

Graficky stylizované, retrospektivní lyric video vytvořil pro kapelu ve spolupráci s Michalem Dvořákem Vítek Čermák, respektovaný režisér, kameraman, tvůrce videoklipů, animací, VFX a dlouholetý spolupracovník HBO a spolutvůrce projektů Vivaldianno Shining Venice nebo iMucha show.

Ke vzniku legendárního hitu:

„Demo písně Černí Andělé jsem tehdy natáčel na mou baskytaru Aria PRO 2 na magnetofonový kazeťák (psal se rok 90). Protože jsem tehdy vlastnil pouze baskytaru, nahrával jsem to pro správnou kytarovou iluzi zpomaleně a až poté pouštěl v reálné rychlosti,“ vzpomíná s úsměvem baskytarista P.B.CH. „Blížil se čas natáčení alba IN THE SKY, tak na nás David Koller apeloval, že bychom měli co nejdřív dodělat text. S Robertem jsme spojili příjemné s užitečným a šli psát spolu text do vinárny „U Rarášků“ v Mikulandské ulici. V této ulici mimochodem zkoušela skupina Lucie ve sklepě u Michala Dvořáka. Následně mě při zkouškách napadla ta basová figura, která song umocňuje. David pak dostal nápad udělat aranžmá v duchu Sisters of Mercy, protože jsme v té době hodně jeli i v gotice, načež Michal Dvořák naprogramoval speciální samply bicích právě v tomto duchu. Byl to silnej motiv a song tím dostal jasnou, dynamickou strukturu s direktivními bubny, které tomu daly výsledný ‚power‘,“ dodává.

Lucie – Černí andělé (sympho rmx 2022)

Stream & Download: https://luciecz.lnk.to/cerniandelermx

 

LUCIE V OPEŘE TOUR 2022

Skupina Lucie po 20 letech zahraje s filharmonií. Podzimní tour představí písně v nových aranžích

Skupina Lucie chystá na podzim 2022 pro své fanoušky velký zážitek. Po dvaceti letech naváže na projekt Lucie v opeře. Kapela vyráží v kompletní sestavě na halové turné, na němž odehraje své hity i nové písně v dosud neslyšených aranžích Českým lvem oceněného Kryštofa Marka a s doprovodem Filharmonie Hradec Králové. Podmanivé spojení zvuku rockové kapely a symfonického tělesa umocní scénografie podtržená světelnou show. Společná energie naživo zasáhne pět měst. Lucie v opeře Tour 2022 začne 28. září v Ostravě a skončí 5. listopadu v Brně. Na koncerty se může těšit i publikum v Praze, Pardubicích a také Bratislavě.

Oproti koncertu Lucie v opeře, kterým nadchla v roce 2002, přichází kapela s ještě výpravnějším projektem. Turné fanouškům slibuje téměř dvouhodinový průřez tvorbou Lucie, jaký ještě neslyšeli. Zazní dvacet čtyři písní. Vynechat nelze už kultovní hity jako Chci zas v tobě spát, Oheň, Medvídek nebo Černí andělé, Lucie zahraje ale i nové skladby. Písničkový setlist doplní instrumentální verze skladby Lucy in the Sky With Diamonds od The Beatles. Dvacet dva písní zazní v novém symfonickém aranžmá dirigenta Kryštofa Marka, držitele ceny Český lev za hudbu k filmu Masaryk. „Jeho aranžmá posunulo Lucii v opeře o úroveň výš,“ upozorňují členové kapely a dodávají, že ke dvěma písním dělal aranžmá také skladatel Michal Nejtek. Velkým symfonickým zvukem písně Lucie rozezní Filharmonie Hradec Králové. Téměř padesátičlenný orchestr a pěvecký sbor budou kapele na pódiu rovnocenným partnerem. Díky této mozaice vznikne jedinečný zážitek.

Ten ještě znásobí scénografie. Příprava organicky efektní dynamické scény zabrala téměř rok. Využívá nejnovější technologie z oblasti zvuku i vizuálních efektů a zároveň osvědčené divadelní principy. „Unikátní scénografie, usazení orchestru, projekce. Světelný design od Lukáše Patzenhauera. Prostě, aby to byla show, na kterou lidé nezapomenou,“ vysvětlují hudebníci.

Lucie v opeře tour vypukne 28. září v Ostravar aréně v Ostravě. 12. října kapela rozburácí pražskou O2 arenu a 20. října potěší slovenské fanoušky na zimním stadionu Ondřeje Nepely v Bratislavě. Čtvrtá koncertní zastávka je plánována na 26. října v pardubické Enteria Areně. Výjimečné turné vyvrcholí 5. listopadu v Brně ve Winning Group areně. Vstupenky je možné zakoupit v prodejních sítích Ticketportal a Tickemaster nebo na www.lucie.cz. Vstupenky zakoupené na původní termíny v roce 2021 zůstávají platné i na nové termíny koncertů.