TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Heslo Meky na věky platí!

Heslo Meky na věky platí!

Album Posledné veci legendárního zpěváka a skladatele Mira Žbirky bylo označeno mnoha slovenskými i českými hudebními portály za jedno z nejlepších alb minulého roku. Nominace získal v prestižních anketách Žebřík nebo Radio Head Awards a sošku Anděla má šanci získat hned ve čtyřech kategoriích – Album, Skladba, Sólový interpret a Slovenské album roku.

Na přelomu března a dubna se vizuální podoby dočká další skladba z tohoto alba, kterou vybrali fanoušci na sociálních sítích. Videoklip k písni Ako boh připravuje producent alba David Žbirka se svým filmovým štábem a natáčet se bude 3.4.2023 v prostorách bytostně spjatých s Mekyho životem a tvorbou – ve velkém sále pražské Lucerny, která byla metou všech muzikantů. Toto místo je symbolické i v osobní rovině, protože právě v Praze se Meky seznámil se svojí budoucí manželkou Katkou a mnoho let tam s ní a dětmi žil.

I tento rok připravuje Katka Žbirková se svými spolupracovníky překvapení v podobě exkluzivní Memory Book – Roky a dni. Výstava Roky a dni, ke které se kniha vztahuje, je momentálně na Bratislavském hradě a potrvá do 30.9.2023.

„Během příprav výstavy Roky a dni, která proběhla na podzim v Národním muzeu v Praze, jsem poprosila Mekyho fanoušky, aby mi posílali plakáty, fotky, vstupenky, podpisy nebo výstřižky. To jsem netušila, že mi naposílají celé krabice a samozřejmě jsme všechno nemohli na výstavě použít. Objeví se to v jakési vzpomínkové luxusní krabici spolu s dalšími nepublikovanými fotografiemi a vinylovým dárkem,” řekla ke svým plánům Katka a dodala: „Budu plnit i další z Mekyho naplánovaných úloh a spolu s vydavatelstvím Universal Music připravujeme LP vinylbox všech alb, která u tohoto vydavatelství vyšla. Není to jednoduchý úkol, protože některá alba nemají svojí vinylovou předlohu a musí se znovu masterovat, upravovat obaly a spousta dalších věcí dát dohromady. Navíc mě čeká, a už je ve stádiu rozepsanosti, kniha o mém životě s Mekym, kterou připravujeme spolu s Honzou Vedralem pro vydavatelství Albatros a která vyjde na podzim“.

Tato kniha a vinylbox Universal Music, který bude obsahovat bonus v podobě nevydaných písní, spatří světlo světa na slavnostním křtu a vzpomínkovém večeru spojeným s koncertem 21.10.2023 v Lucerna Music Baru v Praze a 10.11.2023 ve Štúdiu L+S v Bratislavě.