TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Aktuality

Startuje festival Jeden svět

Ve světle současného dění přichází další ročník filmového festivalu o lidských právech, který je v současnosti největším lidskoprávním filmovým festivalem na světě. Filmy Jednoho světa přinášejí komplexní informace týkající se celého spektra lidskoprávních, zahraničněpolitických a společenských témat.
V Praze se promítá ve velkém sále Lucerny, ve...

Startuje festival Jeden svět

Pec pod Sněžkou nabízí SkialpujFest

Češi letos propadli skialpinismu. SkialpujFest je čtyřdenní festival, který je věnován milovníkům hor, sněhu a panenských sjezdů. Kvůli loňským uzávěrám lyžařských středisek se počet vyznavačů tohoto sportu znásobil a nic nenasvědčuje tomu, že tento trend nepokračuje i letos.
Pec nabízí až do neděle dny plné skialpu, během nichž proběhne několik desítek...

Pec pod Sněžkou nabízí SkialpujFest

Filmové klapky dorazí do Prahy

Umělecky ztvárněné filmové klapky jsou už po pětadvacáté připraveny podpořit začínající filmaře. První zastávkou 25. Salonu filmových klapek je pražské Divadlo Hybernia, kde jsou klapky vystaveny až do neděle 20.března. Divadlo má i upravenou otevírací dobu. Výstava bude přístupná denně od 13 do 18 hodin.

Filmové klapky dorazí do Prahy

Vyřeš zločin!

Muzeum města Tišnova hostí výstavu s názvem: “Stopa! Vyřeš zločin!”. Tato unikátní výstava byla vytvořena ve spolupráci s Ústavem soudního lékařství Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Na půdorysu fiktivního zločinu se seznámíte se základními kriminalistickými metodami a zkusíte si i odhalit pachatele. Více najdete na www.mekstisnov.cz.

Vyřeš zločin!

Pozvánka pro milovníky divadelních představení

V pátek 18.3. vypukne 59. ročník krajské soutěžní postupové přehlídky ochotnických divadelních souborů Třešťské divadelní jaro. Až do soboty 26.března se můžete těšit v kulturním domě v Třešti na Jihlavsku na celou řadu divadelních představení. Jakých? To najdete na stránkách www.trestskedivadelnijaro.cz.

Pozvánka pro milovníky divadelních představení

Vida centrum v Brně bude plné robotů

Užijte si s dětmi sobotu 19.3. v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! Tento den tam bude plný robotů. Přijďte si popovídat s mluvícím robotem anebo vyzkoušet malé jezdící Ozoboty, kterým sami naprogramujete trasu pomocí barevných chodníčků. Na místě si také vyrobíte vlastního svítícího robůtka a pokusíte se rozpoznat básně napsané umělou inteligencí. Událost proběhne od 10:00 do 18:00.

Vida centrum v Brně bude plné robotů

Jarní akce

Taky už vyhlížíte jaro? Probouzející se přírodu najdete i mezi pražskými činžáky. Přijďte proto v neděli 20.března od tří do šesti odpoledne do žižkovského Atria přivítat první vlaštovky, skřivany a sluneční paprsky! Průvodkyně Vesna vám přiblíží tradice a zvyky spojené s jarním obdobím, s ornitologem Lukášem Viktorou si poslechnete zpěv ptactva a nakonec se sejdete okolo ohně, kde od 17:00 zazpívá dívčí sbor Lada. Vstupné se platit nebude.

Jarní akce

Zima na horách stále nekončí. Víkend nabízí Krkonošskou 70

Krkonošská 70 - veřejný závod v běhu na lyžích je legendárním závodem hlídek, ale i jednotlivců. Krkonošská 70 se ze série závodů Stopa pro život řadí mezi nejstarší, nejdelší a nejnáročnější závod. Závod je veřejný, startují registrovaní i neregistrovaní závodníci. Pokud máte chuť, tak v sobotu nástup ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně.

Zima na horách stále nekončí. Víkend nabízí Krkonošskou 70

Na Expo můžete vyrazit i do Brna

Pokud jste nestihli vyrazit na Expo do Dubaje, tak mám pro Vás dobrou zprávu. Až do 31.března bude k vidění ve Hvězdárně v Brně zmenšenina dubajské expozice - EXPO modul. Tak tam vyrazte a zjistěte více. Detaily najdete na micromacro.cz.

Na Expo můžete vyrazit i do Brna

Milovníci sci-fi míří do pražského kina Lucerna

V Praze startuje největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate. Jeho pražská část probíhá do 14. března a krom hlavní filmové soutěže, legend žánru a dokumentů přinese znovu i soutěž studentských filmů.
Téma festivalu je mimozemský život na planetě Zemi. Festival tak hledá odpověď na otázku, jestli jsme ve vesmíru sami. Následně se festival...

Milovníci sci-fi míří do pražského kina Lucerna