Rádio, které žije s Vámi

  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Praha 95,7fm
  • Brno 98,1fm

Aktuality

Divadlo Kalich zve k návštěvě

Vyrazte do divadla Kalich v Praze. Pro všechny, co mají rádi kapelu Elán mám dobrou zprávu. V pátek 25.2. a v sobotu 26.2. se totiž v tomto divadle bude hrát muzikál s hity této skupiny Voda (a krev) nad vodou.
V neděli 27.2. je na programu Muzikál Mauglí anebo Křemílek a Vochomůrka. Více informací najdete na www.divadlokalich.cz.

Divadlo Kalich zve k návštěvě

V Mikulově se bude v sobotu konat zabijačka

Přijďte si v sobotu 26.2. s celou rodinou užít tradiční zabíjačkové hody do Boutique hotelu Tanzberg v Mikulově. S přípravou se začne v devět ráno. Jelítka , jitrničky nebo třeba ovar se budou vydávat od 11:00. Dát si je můžete buď v restauraci anebo si je odnést domů.

V Mikulově se bude v sobotu konat zabijačka

Kam vyrazit v sobotu 26.2. v Praze na masopust?

V sobotu 26.2. odstartuje od jedné odpoledne Malostranský Masopust v Praze. Vyjde se od Černého vola v Loretánské ulici na Hradčanech a průvod pak bude pokračovat na Malou Stranu a skončí na Kampě. Zastávky budou probíhat po celou cestu v restauračních zařízeních v ulicích Nerudově, Thunovské, na Malostranském náměstí a také v Mostecké. Po cestě zahraje Pražský pouťový orchestr a Chlapecký sbor Bruncvík.

Kam vyrazit v sobotu 26.2. v Praze na masopust?

Rokytnice nad Jizerou zve Pašeráckej vejkend

Co takhle se vydat do dávných dob a užít si pravou Krkonošskou zabíjačku, jitrničky nebo voňavý ovárek? To vše totiž nabídne pašeráckej vejkend na náměstí v Rokytnici. Tam dorazí i na návštěvu samotný Krakonoš a večer nebude chybět ani sjezd pašeráků s loučemi na Studenově. Sobotní program bude stejně jako v předchozích letech na bedrech Skiareálu Horní Domky. V plánu tu je tradiční putování po boudách a soutěže pro děti.

Rokytnice nad Jizerou zve Pašeráckej vejkend

Vezměte své děti na masopust do Prahy!

Komunitní centrum Vlna v Ďáblicích bude slavit v pátek 18. a v sobotu 19.února Masopust. V pátek si můžete přijít vyrobit od tří odpoledne do sedmi večer masku a v sobotu proběhne průvod, kde se budete moci v převleku předvést. Ten vyjde ve 14:00 od obecního domu Ďáblice.

Vezměte své děti na masopust do Prahy!

V Praze je nová výstava o animací

Animované filmy nás provázejí od dětství, snad proto, že dokáží kouzelně oživit i jinak neživé věci. Ale co to vlastně animace je? Co všechno se dá animovat a kdy vlastně animace vznikla? Nejen na tyto otázky odpovídá výstava Světy české animace, která zve do zákulisí ateliérů. Najdeme ji v hale č. 17 v historické holešovické tržnici v Praze. Vyrazit na ni můžeme až do třetího července.

V Praze je nová výstava o animací

Velký trolejbusový návrat chystá pražský dopravní podnik

Praga TOT, to je trolejbus, který pamatuje zahajování trolejbusové dopravy v Praze v roce 1936. Po 23 letech služby skončil v polích jako vrak, chvilku fungoval jako sklad a občas i jako prasečí chlívek.
Teď je v péči opravářů dopravního podniku, kteří z trolejbusu s řízením na pravé straně hodlají udělat jeden z nejstarších provozuschopných trolejbusů v Evropě....

Velký trolejbusový návrat chystá pražský dopravní podnik

Kinotrh v Jihlavě

Citypark Jihlava bude v sobotu 19.2. hostit první letošní KnihoTrh. Po celý den si zde budete moct vybírat ze stovek krásných knih z druhé ruky za ceny už od 30 korun a přitom udělat dobrý skutek. 20 Kč z každé prodané knihy se věnuje desetileté Leontýnce Rampírové z Luk nad Jihlavou, kterou vzácná genetická vada posadila na vozík. Akce se bude konat od 10:00 do 18:00.

Kinotrh v Jihlavě

Brno oslaví mezinárodní den průvodců

O víkendu 19.-20.2. proběhne v Brně mezinárodní den průvodců. Za sympatické vstupné 30 Kč můžete po oba dny poznávat město Brno s profesionálními průvodci, něco se dozvědět a užít si hezkou procházku. Připraveno je 19 prohlídek, ze kterých si vybere určitě každý. Více najdete na www.gotobrno.cz.

Brno oslaví mezinárodní den průvodců

Kde uvidíte kamélie?

Státní zámek Rájec nad Svitavou se může chlubit jedinečnou sbírkou kaméliových keřů a zámeckým zahradnictvím se skleníky, přístupnými až do konce března. Podívat se tam můžete vždy od středy do soboty od 9:00 do 15:00.

Kde uvidíte kamélie?