TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Aktuality

Na občanské průkazy a pasy si teď několik dní počkáte

Až do neděle 1. srpna nemohou lidé žádat o vydání občanského průkazu a cestovního pasu. Důvodem je odstávka systému, která souvisí s přípravou na vydávání občanských průkazů s biometrickými údaji. V pátek a v sobotu nebude možné občanský průkaz nebo pas ani převzít. Povinnost zavedení biometrických údajů do občanského průkazu vychází z evropského nařízení. V Česku se nový typ průkazů začne vydávat v pondělí 2 .srpna.

Na občanské průkazy a pasy si teď několik dní počkáte

I letošní prázdniny nabízí na Křivoklátě scénické noční prohlídky

V noci, když se setmí, hrad ožívá a vrací se do dob králů a rytířů. Na Křivoklátě působili všichni čtyři panovníci Lucemburské dynastie, kteří se vystřídali na českém trůně. Vydat se po jejich stopách můžete s průvodcem panem Vojtěchem a zažít tak stěžejní okamžiky jejich vlády v prostorách jednoho z nejstarších českých královských hradů. Kromě reprezentativních prostor vás čekají i potemnělé hradní vězení a mučírna. V hlavních rolích se představí zaměstnanci správy hradu Křivoklát, zámku Hořovice a hosté. Začíná se tento pátek v 21 hodin a vstupenky pořídíte na pokladně hradu.

I letošní prázdniny nabízí na Křivoklátě scénické noční prohlídky

Tandemová jízda Mariánským údolím v Brně

Srdečně Vás zveme na Tandemovou jízdu Mariánským údolím v Brně. Jedná se o akci v rámci Solidárního projektu Evropského sboru solidarity EU „Jak pomáhat nevidomým při sportu“ Projekt zpřístupňuje sport, konkrétně cyklistiku, lidem se zrakovým postižením.
Pojedeme se na několika tandemových kolech vždy nevidomý cyklista s vidícím spolujezdcem a další cyklisté...

Tandemová jízda Mariánským údolím v Brně

Nové památky na seznamu UNESCO

Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Karlovy Vary rozšíří seznam tuzemských památek zapsaných na prestižním listu UNESCO. Výbor světového dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu, který zasedá v čínském Fu-čou, jim připsal exkluzivní ochranu spolu s dalšími osmi lázeňskými městy Evropy.
 

Nové památky na seznamu UNESCO

Soutěž TOP 77 vín v České republice

Celkem 808 vzorků vín se uchází o šampiona v letošním ročníku soutěže TOP 77 vín v České republice. Novinkou je samostatná kategorie naturální vína.
Podle ředitele soutěže Dana Mádra, je pár vinařů, kteří dělají ve svých vínech co nejméně zásahů a vzorky jsou pak jiné. Tito vinaři kladou důraz na původní postupy a vína jsou bez zbytečné chemie. Je...

Soutěž TOP 77 vín v České republice

Savanoviny s René Novotným

V sobotu po obědě se určitě ochladíte. Půjdeme totiž na led. Společně se sportovcem, olympionikem, mistrem světa, krasobruslařem René Novotným po 13. hodině na Signál rádiu v pořadu Savanoviny.

Savanoviny s René Novotným

Se začátkem prázdnin startuje v Českých Budějovicích i kulturní festival Múzy na vodě

Múzy na vodě – to je více žánrový tradiční hudební festival odehrávající se na půvabném soutoku řek Vltavy a Malše přímo v Českých Budějovicích.
A i letos je připravený zajímavý a pestrý program. O něj se postará například Hrubá Hudba, tedy mix horňáckého jazzu a nu-jazzu, zahraje tu i Markéta Irglová společně s kvintetem Jihočeské filharmonie....

Se začátkem prázdnin startuje v Českých Budějovicích i kulturní festival Múzy na vodě

V Praze startuje Prima Hvězdné léto

Divadelní svět hlavního města nabízí novou lokalitu. Hvězdné léto pod žižkovskou věží přináší výběr toho nejlepšího, co se v Praze uvádí z komediálního žánru.
Navíc na jejím jevišti se vystřídá tolik hereckých hvězd a uznávaných jmen, kolik jich v žádné jiné letní produkci nenapočítáte. Těšit se tak můžete na taková jména jako třeba Iva...

V Praze startuje Prima Hvězdné léto

Savanoviny s Martinem Voženílkem

V sobotních Savanovinách si budeme povídat o lodích, zkouškách na ně, plavbách po světě, ale i o pravidlech na moři.
Hostem nebude nikdo menší než komisař, instruktor, mořeplavec a skipper Martin Voženílek. Možná se také dozvíte, kudy se na lodi běží nejkratší cestou k zábradní po obědě, když jsou zrovna velké vlny...a vy máte nutkání nakrmit řízkem...

Savanoviny s Martinem Voženílkem