TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Aktuality

O víkendu proběhne poslední letošní Trucktrial

Přijďte v sobotu 2.10. i v neděli 3.10. na čtvrtý Truck trial závod této sezóny. Jedná se opět o závod na tankodromu Pístov u Jihlavy. Jako každý rok Vás čeká spousta zábavy a lákavá podívaná. Můžete se těšit na staré i nové jezdce, posádky a trucky. Více najdete na www.trucktrial.cz.

O víkendu proběhne poslední letošní Trucktrial

Videomapping oživí v sobotu Prahu 2

V rámci oslav výročí 1100 let od úmrtí svaté Ludmily proběhne v sobotu 2.10. videomapping na Bazilice sv. Petra a Pavla na Praze 2 s názvem Vyšehradská odyssea. Začne se ve 20:00. Projekce s hudbou bude v průběhu večera několikrát opakována. Pro diváky je připraveno aktivní zapojení prostřednictvím mobilů v průběhu přestávek mezi projekcemi. Vstup je zdarma.

Videomapping oživí v sobotu Prahu 2

Za burčákem na Kyjovsko

V sobotu 2.10. se uskuteční Tour de Burčák po vinařských stezkách Kyjovska. Vyrazí se v 9:00 ráno z Kyjova. Účastníci se mohou podívat třeba do skoronického muzea věnovaného jízdě králů anebo do vracovských sklepních uliček. Cíl Tour de burčák po vinařských stezkách Kyjovska bude v areálu vinných sklepů Búdy ve Vlkoši, kde bude doprovodný hudební program. Více informací najdete na www.vinarske.stezky.cz.

Za burčákem na Kyjovsko

Seznamte se s prací záchranářů

Přijďte se seznámit s prací integrovaných záchranných složek na pražské holešovické Výstaviště. Uvidíte ukázky těžké techniky, technického vybavení, historických vozidel a dalších zajímavostí. V jeden den si budete moci prohlédnout speciální sanitku, letištní zásahový speciál Panther, kolového obrněnce Pandur a vyprošťovací tank. Událost proběhne v sobotu 25.9. od jedné do šesti odpoledne.

Seznamte se s prací záchranářů

Vyrazte na hudební festival do Stránčic

Strančické záření je multižánrový rodinný hudební festival každoročně pořádaný ve Strančicích u Prahy. Letošní ročník nabídne koncerty, divadelní představení, workshopy a výtvarné aktivity. Na místě budou také řemeslné stánky. Událost se bude konat v sobotu 25.září v parku ve Strančicích na Praze - Východ.

Vyrazte na hudební festival do Stránčic

Na Husičku do Boskovic

Nenechte si ujít Husí slavnosti v Boskovicích. Boskovické restaurace budou po celý víkend 25.-26.9. vedle své obvyklé nabídky podávat i jídla z husiček. Husí pečínka bude dostupná i přímo v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci. Tam bude k dispozici také jarmark a pro děti jsou připraveny divadelní představení a další atrakce.

Na Husičku do Boskovic

V Mikulčicích se budou konat archeologické dny

Archeologické dny proběhnou po celý tento víkend 25-26.9. v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích. V sobotu se těšte od 10ti do 17ti hodin na jarmark řemesel, kde uvidíte v akci tesaře, kováře anebo ukázky oděvů v raném středověku. Po oba víkendové dny bude navíc zdarma vstup do expozice a na vyhlídkovou věž. Současně proběhnou ukázky života bojů Mikulčická mlata.

V Mikulčicích se budou konat archeologické dny

Autobusoví nadšenci by měli v sobotu vyrazit do Prahy

Autobusový den Pražské integrované dopravy u stanice metra C v Letňanech proběhne v sobotu 25.září. Těšte se na jízdu nostalgických linek i s historickými autobusy, se kterými se podíváte například na prohlídku ďáblické hvězdárny nebo do Chvalského zámku. Konat se bude také den otevřených dveří v autobusových garážích na Klíčově. Na místě budou také stánky s občerstvením.

Autobusoví nadšenci by měli v sobotu vyrazit do Prahy

Co se o víkendu děje kousek od Brna?

Vinařská společnost Starovice pořádá v sobotu 18.září slavnost vinobraní spojenou se starou vinařskou slavností s názvem ,,Zarážením hory“. Začíná se ve 14.00 hod. otevřením 10 sklepů s možností ochutnání burčáku a vín. Na programu bude také taneční vystoupení místních stárků, cimbálová muzika a večerní diskotéka. Sklepy zůstanou otevřené.

Co se o víkendu děje kousek od Brna?

Kam vyrazit za dobrým medovníkem?

Už 9. ročník soutěže v pečení medovníků “Ratajský medovník” proběhne v sobotu 18.září od dvou odpoledne na nádvoří ratajského zámku a v místním šenku. Kromě zmíněného pečení této dobroty se těšte i na doprovodný program, kde uvidíte ukázku výcviku kladrubských koní městské policie Praha. Ta začne ve tři odpoledne.

Kam vyrazit za dobrým medovníkem?