TO NEJLEPŠÍ Z 80. LET

  • Praha 95,7fm
  • Mladá Boleslav 105,7fm
  • Brno 98,1fm
  • Jičín 94,2fm
  • Mělník 99,9fm
  • Mnichovo Hradiště 89,2fm

Blíží se oslava Světového dne zvířat

Blíží se oslava Světového dne zvířat

Nadace na ochranu zvířat pořádá v sobotu 24. září 2022, od 11:00 do 17:00, v parku Na Pankráci (Praha 4) oslavu mezinárodního svátku zvířat – SVĚTOVÝ DEN ZVÍŘAT 2022. Slavnostní zahájení proběhne ve 13 hodin na hlavním pódiu.

Nadace na ochranu zvířat připravila zajímavý a bohatý program Světového dne zvířat, zaměřený na soužití a vzájemný vztah lidí a zvířat. Součástí programu budou mimo jiné ukázky volnočasových, zájmových a sportovních aktivit se zvířaty (např. práce s koňmi, králičí hop, dogdancing, agility, nosework, aj.), ukázky práce záchranné zdravotnické služby veterinární (PET-MEDIC), ukázky práce a výcviku záchranářských psů (Sar-Dog) nebo ukázky zooterapie s lamami či oslíky (Zookontakt Rebeka).

Návštěvníci akce budou mít příležitost shlédnout živé netopýry (ZO ČSOP Nyctalus), dravé ptáky a jiné volně žijící živočichy ze záchranných stanic (Záchranná stanice Tachov, Záchranná stanice hl. m. Prahy), dále také prasátka chovaná v domácnosti (Český klub majitelů prasátek chovaných v domácnosti, z.s), ježky (Klub chovatelů ježků, z.s. ) nebo různé plazy a hlodavce (Chovatelská archa).

Divácky atraktivní budou také přehlídky / ukázky fríských koní (show Veroniky Šponarové) nebo Staff Bull Show – ukázky sportovních disciplín pro bull plemena psů, které předvede Lucky Bull Team pod vedením Daniela Žďárského.

V rámci programu akce pořádáme charitativní sbírku chovatelských potřeb pro psy a kočky v útulcích. Pomozte i VY! Přijďte za námi na Světový den zvířat a přispějte do naší sbírky pro útulky. Uvítáme např. obojky, vodítka, košíky, pelíšky, misky, hračky, kartáče, boudy aj. Sbírka bude poté přerozdělena vybraným útulkům, které mají stálý nedostatek nejen financí, ale také chovatelských potřeb a vybavení pro zvířata. Součástí programu je také adopční nabídka psů, hlodavců a koček z útulků, které se na akci představí.

Chystáme také soutěže, zábavné hry a vědomostní kvízy pro děti, dospělé i psy a odborné bezplatné poradny Nadace na ochranu zvířat.