Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Rádio, které žije s Vámi

 • Mladá Boleslav 105,7fm
 • Mnichovo Hradiště 89,2fm
 • Jičín 94,2fm
 • Mělník 107,0fm
 • Praha 95,7fm
 • Brno 98,1fm
 • České Budějovice 106,8fm
 • Plzeň 94,9fm
 • Karlovy Vary 87,8fm
 • Hradec Králové 104,1fm
 • Chotěboř 89,0fm
 • Tábor 107,8fm

Aktuality

Vratislav Kulhánek hostem Signál Rádia ve středu od 11.00

Vratislav Kulhánek je bývalý předseda představenstva Škody Auto či šéf Českého svazu ledního hokeje. V lednu 2018 se v druhé přímé volbě ucházel o post českého prezidenta.
Vystudoval Vysokou školu ekonomickou, absolvoval i management na European Business School. Má čestný doktorát z Technických univerzit v Ostravě a Košicích. Působil jako ředitel Motoru Jikov,...

Vratislav Kulhánek hostem Signál Rádia ve středu od 11.00

Na Karla Gotta nebo Shakina Stevense se Signál rádiem

Sledujte naše vysílání a budete mít možnost vyhrát vstupenky na brněnský koncert Karla Gotta do DRFG Areny Brno na sobotu 9. března a na koncert Shakina Stevense do pražského Fora Karlín na 23.2.
Účinkují: Karel Gott s kapelou Pavla Větrovce hosté:  Marta Kubišová s orchestrem Petra Maláska, Marek Ztracený se skupinou, Ilona Csáková, Jiří Zonyga Koncertem...

Na Karla Gotta nebo Shakina Stevense se Signál rádiem

Matějská pouť v Praze v sobotu 23.2. zahajuje

Tradice Matějské pouti je v Národní knihovně archivovaná od roku 1595. Původně se konaly na Hanspaulce, ale plocha nestačila, a proto se stánky a kolotoče zvolna přesouvaly k Vítěznému náměstí a později k Hradčanské. V roce 1963 se přestěhovaly do sousedství Stromovky. Matěj je patronem/ochráncem stavebních řemeslníků, řezníků, cukrářů, kovářů a krejčích. Vedle toho se k němu lidé modlí, aby od nich odvrátil černý kašel, neštovice a manželskou neplodnost. Kolem apoštola Matěje se vyvinuly rozličné tradice. Ještě dnes je všude plno matějských poutí a dříve se razila i matějská mince. Také s počasím má Matěj co do činění, existuje pořekadlo Svatý Matěj ledy láme.

Matějská pouť v Praze v sobotu 23.2. zahajuje

Signál rádio má nového reprezentanta

V barvách Signál rádia od února pracuje nová posila. Propagační auto Renault Clio. Nahradilo tak svoji předchůdkyni Dacia Sandero, která odešla po 6 letech do civilu. Čest její památce.

Signál rádio má nového reprezentanta

Oslavíme mezinárodní den průvodců

Již příští víkend v rámci oslav Mezinárodního dne průvodců cestovního ruchu se v České republice na mnoha místech konají různé akce. Průvodci ve spolupráci s turistickými centry pořádají různé akce, prohlídky po památkách, ulicích a pamětihodnostech měst, hradů, zámků a památek obecně. Těchto akcí se můžete zůčastnit většinou bezplatně nebo za symbolickou cenu. Pro odborou veřejnost jsou často pořádány tématické semináře se zaměřením na novinky v cestovním ruchu, v průvodcovském odvětví či v regionech.

Oslavíme mezinárodní den průvodců

Zprávy z Jizerské magistrály

Jizerská o.p.s., která se v Jizerských horách stará o udržování stop, upravila na víkend Jizerskou magistrálu ze všech nástupních míst s větší parkovací kapacitou. Do krásné bílé stopy tak můžete vklouznout v Bedřichově na stadionu, Maliníku, v Hraběticích, na Smědavě, Souši i Jizerce.
Velká rolba vyrazila upravovat bílé stopy po trase z Bedřichova na Novou...

Zprávy z Jizerské magistrály

Večerní prohlídky Stezky korunami stromů v Janských Lázních od 6. února

Chcete zažít tajemnou atmosféru večerního lesa, užít si dobrodružství a pobavit se? Připravili jsme pro Vás sérii originálních večerních prohlídek Stezky, které se ponesou v duchu hry s překvapením. Kromě trampů není mnoho lidí, kteří by mohli říci, že zažili zimní noční les. Přitom je právě noční les místo plné tajemna a specifického života, který stojí za to prozkoumat. Nejlépe po boku zkušeného průvodce. Prohlídka je vedená hravou formou a vhodná pro děti. Nevšední zážitek si budou moci užít návštěvníci Stezky korunami stromů v Krkonoších každou středu v únoru v čase od 17.30 a v první polovině března od 18.30.

Večerní prohlídky Stezky korunami stromů v Janských Lázních od 6. února

Projděte se zámkem Mělník

Dominantou Mělníka je zámek, kde v těchto dnech probíhají zimní prohlídky. Prohlídky zámku (trvají přibližně 40 minut) probíhají buď s českým průvodcem v každou celou hodinu (minimální počet 5 osob) a nebo individuálně. Při individuální prohlídce je možnost zakoupit tištěného průvodce. A budete-li mít štěstí, vaším průvodcem bude Jaromír Tůma, kterého znáte jako publicistu, moderátora a slavného DJ. Co nevyčetl z knih, to si klidně vymyslí:-)

Projděte se zámkem Mělník

Měsíc na vodě se Signál rádiem

Už během ledna se můžete připravit na kouzelnou dovolenou. Nebudeme vám rozdávat poukazy na dovču jako ostatní rádia, ale my vám dáme něco víc a na celý život. Můžete se stát kapitánem lodi. My vás totiž pošleme zdarma na kapitánský kurz - vůdce malého a rekreačního plavidla. Čtyři z vás se s námi se stanou lodivody na celý život. Vědomostní soutěž...

Měsíc na vodě se Signál rádiem

Dan Bárta koncertoval v Hradci

Úspěšným koncertem potěšil v sobotu 7. dubna v jedné z oblíbených restaurací na královéhradeckém nábřeží (Náplavce) své příznivce zpěvák, textař a fotograf Dan Bárta. A nebyl tu sám. Se svojí doprovodnou kapelou zahrál průřez vlastní mnohaletou tvorbou. „Dohodli jsme se s pořadateli, že dnešní datum je pro nás nejvhodnější, tak jsme tady. Žádné...

Dan Bárta koncertoval v Hradci